Вітренко: Суд в Гаазі почав слухання справи щодо компенсації $10 млрд «Нафтогазу» за активи в Криму

Йдеться, зокрема, про родовища, бурові установки, підземні сховища, кораблі, газотранспортну систему

Голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко
Фото: УНІАН

Що сталося. «Нафтогаз» через Арбітражний трибунал в Гаазі вимагає від Росії $10 млрд компенсації за втрачені внаслідок анексії Криму активи. Суд почав слухання щодо визначення її розміру.

Джерело. Про це написав голова «Нафтогазу» Юрій Вітренко у фейсбуці.

Деталі. «Росія незаконно присвоїла український Крим і вже 8 років користується тим, що належить українцям, зокрема і національній компанії «Нафтогаз». Йдеться про родовища, бурові установки, підземні сховища, кораблі, газотранспортну систему та багато інших об’єктів, які ми наразі не можемо використовувати», – пише він.

Згідно з повідомленням, «Нафтогаз» вимагає компенсації завданих збитків у понад $10 млрд, включаючи відсотки.

«Відповідну оцінку збитків у суді представляють авторитетні міжнародні експерти. Роботу над визначенням і обґрунтуванням їх суми ми почали ще у 2015 році», – зазначив Вітренко.

«Ми очікуємо, що Арбітражне рішення, слухання по якому розпочалися сьогодні, буде прийнято на початку наступного року. Оскільки це надзвичайно складний процес, що вимагає нетривіальних аргументів, як юридичних, так і економічних, щодо кожного активу», – додав він.

Зазначається, що Росія на першому етапі відмовилася брати участь в арбітражі. «Вже після винесення арбітражного рішення на користь «Нафтогазу», яким Росію було визнано винною за експропріацію наших активів, вона змінила свою позицію і стала брати участь в арбітражі. Але наполягала на зміні процесуального графіка, щоб мати можливість донести свою позицію. Такі процесуальні диверсії теж вплинули на тривалість розгляду справи», – пояснив він.

Бекграунд. Раніше повідомлялося, що Суд в Гаазі зобов'язав Росію виплатити «Нафтогазу» $8 млрд компенсації за втрату активів у Криму. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS