Велика Британія ввела нові санції проти Росії на тлі військового вторгнення в Україну. Крім санкцій проти банку ВТБ, королівство обмежить:
- польоти «Аерофлоту» до Лондона та Манчестера;
- експорт високотехнологічної продукції з Росії;
- розмір вкладів росіян у британських банках.
Премʼєр-міністр країни Борис Джонсон не виключив, що невдовзі Росію відключать від SWIFT, але для цього потрібна єдина позиція. А поки що країну, за його словами, будуть «видавлювати зі світової економіки».
Також Борис Джонсон заявив, що координовані санкції включатимуть відмову від російської нафти та газу.
Джонсон також звернувся безпосередньо до російського народу, сказавши: «Я не можу повірити, що це робиться від вашого імені або що ви дійсно хочете отримати статус ізгоя, який принесе вам путінський режим».
Прем'єр-міністр сказав, що деталі фінансових санкцій узгодять з міжнародними союзниками Британії.
Він закликав Захід покінчити із залежністю від російської нафти та газу в рамках реакції на війну. Ціни на нафту і газ різко зросли у відповідь на атаки, віщуючи різке підвищення внутрішніх цін на паливо та енергоносії у Великій Британії.
Кейр Стармер, лідер лейбористів, сказав, що санкції мають кинути путінський режим в ізоляцію, «його фінанси заморозити, а його здатність функціонувати обмежити».
Він закликав Джонсона «цілком відмовитися від невдалого підходу» до поводження з російським тираном, заявивши, що слабкі відповіді НАТО на минулі вторгнення до Грузії, Криму та Донбасу «підкріпили його віру в те, що вигоди від агресії значно більші за втрати».
Стармер також закликав Британію перестати бути «притулком для грошей, які Путін та його товариші-бандити заробили, крадучи у російського народу».
Він додав: «Це має бути поворотним моментом у нашій історії. Ми повинні озирнутися назад і сказати, що саме цього страшного дня Путін прирік себе на поразку».
Крім того, голова МЗС Німеччини анонсувала «наймасштабніші» санкції проти Росії.
Доповнюється.