Shell розриває всі свої багатомільярдні контракти з «Газпромом»

В тому числі забере свої інвестиції із «Північного потоку 2»

фото Shutterstock

Рада директорів міжнародного нафтогазового гіганта Shell plc оголосила сьогодні, 28 лютого, про свій намір вийти з усіх своїх спільних підприємств із «Газпромом» та пов'язаними з ним організаціями, включаючи 27,5%-ву частку у заводі з виробництва зрідженого природного газу «Сахалін-2», 50%-ву частку в Salym Petroleum Development та Гиданське енергетичне підприємство. Shell також має намір припинити участь у проекті газопроводу «Північний потік 2», – йдеться на офіційному сайті Shell.

«Ми шоковані загибеллю людей в Україні, якій ми дуже співчуваємо, внаслідок безглуздого акту військової агресії, який загрожує європейській безпеці», – заявив генеральний директор Shell Бен ван Берден.

Персонал Shell в Україні та інших країнах працює разом над реакцією компанії на кризу на місцевому рівні. Shell також буде працювати з партнерами з надання гуманітарної допомоги.

 «Ми не можемо і не стоятимемо осторонь, – сказав ван Берден. – Нашим безпосереднім завданням є безпека наших людей в Україні та підтримка наших людей у Росії. Під час обговорення з урядами по всьому світу ми також опрацюємо детальні наслідки для бізнесу, зокрема важливість надійного постачання енергії в Європу та інші ринки з дотриманням відповідних санкцій».

Наприкінці 2021 року необоротні активи Shell у російських підприємствах становили близько $3 млрд.

У 2021 році скоригований прибуток Shell від СП «Сахалін Енерджі» та СП «Салим» склав $700 000 млн.

Сахалін-2

Shell володіє 27,5% акцій Сахалін-2, спільного підприємства з Газпромом, інтегрованого нафтогазового проекту, розташованого на острові Сахалін. Іншими частками володіють: Газпром 50%, Міцуї 12,5%, Міцубісі 10%.

Салим

Shell володіє 50%-ою часткою в Salym Petroleum Development N.V., спільному підприємстві з «Газпром нефтью», яке займається розробкою Салимських родовищ у Ханти-Мансійському автономному окрузі в Західному Сибіру.

Північний потік 2

Shell є однією з п'яти енергетичних компаній, кожна з яких взяла на себе зобов'язання надати фінансування та гарантії на суму до 10% від загальної вартості проекту в 9,5 млрд євро.

Гідан

Спільне підприємство з «Газпром нефтью» (частка Shell 50%) з розвідки та розробки родовищ на Гиданському півострові у північно-західній частині Сибіру. Проект перебуває в стадії розвідки, видобутку немає.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS