ЧАЕС працює під дулами окупантів. Датчики зруйновано

Оперативний персонал не змінювали понад 160 годин

Фото: vectornews.net

ЧАЕС, як і всі об’єкти Зони відчуження, з 24 лютого знаходиться під контролем окупантів. Жодного спільного несення служби немає і не було, хоча Росія та її ЗМІ (навіть профільні атомні) роблять вигляд, що відбувається нібито спільне несення служби російських військових з українськими гвардійцями.

Зміна, що була на ЧАЕС на момент окупації російською наволоччю, станом на 2 березня 7 діб безперервно перебуває своїх містах. Усі фахівці  не мають можливості передати свою зміну й залишаються на своєму робочому місці, так само, як це робили атомники під час найбільшої ядерної аварії в 1986 році.

Загалом зміна на ЧАЕС триває 12 годин. Протягом усього цього часу персонал постійно перебуває на робочому місці (за пультом, за компʼютером, перед обладнанням тощо). Станом на 2 березня персонал ЧАЕС знаходяться на робочому місці понад 160 годин.

Внаслідок нападу всі об'єкти ДСП ЧАЕС, розташовані в Зоні відчуження, а саме сховища відпрацьованого ядерного палива (ДСП ЧАЕС та СВЯП-2), новий безпечний конфайнмент об'єкта «Укриття» та блоки №№ 1,2,3 ЧАЕС взяли під контроль збройні сили РФ ще 24 лютого. Їхній стан наразі невідомий, датчики АСКРО зламані окупантом.

З цього приводу є реакція МАГАТЕ, яке випустило шість заяв про сильну стурбованість і попередження обом сторонам утримуватися від дій, що загрожуватимуть ядерній безпеці. Гендиректор МАГАТЕ Гроссі зазначив: «Надзвичайно важливо, щоб так залишалося й надалі і щоб персонал АЕС міг продовжувати виконувати свою життєво важливу роботу без надмірного тиску чи стресу».

Для ЧАЕС, де персонал працює під контролем російських автоматників беззмінно з 24 лютого, складно застосувати формулювання «нормальна експлуатація» або «робота без тиску та без стресу».

Сьогодні гендиректор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі сказав у виступі перед Радою керуючих: «Для гарантування безпеки ядерних об’єктів України потрібне негайне припинення військових дій РФ».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS