Kinross Gold, Glencore та інші гірничодобувні компанії розривають спільний бізнес із росією

Уряд рф погрожує націоналізувати майно компаній, які покинули росію

фото DR

Гірничодобувні компанії, пов'язані з російським бізнесом, щосили намагаються розірвати ці зв’язки після вторгнення рф в Україну, передає Reuters.

Велика Британія в четвер ввела санкції щодо семи високопоставлених російських олігархів, зокрема Олега Дерипаски, який частково володіє EN+ Group, материнською компанією UC Rusal – другого за величиною виробника алюмінію у світі.

У росії урядова комісія схвалила перший крок до націоналізації активів іноземних фірм, які залишають країну після безпрецедентних економічних санкцій щодо України.

Що означатиме націоналізація для західних гірничодобувних компаній, що беруть участь у спільних підприємствах з російськими компаніями в росії та інших країнах, поки що неясно.

Ось деякі з цих часток і активів.

Rio Tinto

Англо-австралійська гірничодобувна компанія Rio Tinto заявила, що розриває всі зв'язки з російськими підприємствами, зокрема постачання палива та інших матеріалів для своїх монгольських мідних підприємств в Ою Толгой, де це можливо, та використання глиноземного заводу в Ірландії.

Rio Tinto має спільне підприємство з ПАТ «Русал Інтернешнл», якому належить 80% акцій Queensland Alumina, другого за величиною нафтопереробного заводу в Австралії, що переробляє глинозем – хімічну сполуку з вмістом алюмінію. Інші 20% належать «Русалу». Будучи мажоритарним акціонером спільного підприємства, Rio буде складніше відмовитися від своїх зв'язків із «Русалом».

Rio Tinto також має контракт на постачання та продаж із Rusal Aughinish, найбільшим у Європі глиноземним заводом в Ірландії, який вона також має намір закрити.

Glencore

Швейцарський трейдер і гірничодобувна компанія Glencore має 10,5% акцій EN+ Group, які, як вона повідомила минулого тижня, переглядає, а також 0,57% акцій нафтового гіганта «Роснєфть». Глава «Роснєфті» Ігор Сєчін перебуває під санкціями Великої Британії, Євросоюзу та США.

Kinross Gold

Канадська золотодобувна компанія Kinross Gold заявила минулого тижня, що припиняє свою діяльність у росії, у тому числі свій проєкт розробки «Удинська» та копальні «Купол» на північному сході росії.

BHP Group

Найбільша у світі гірничодобувна компанія BHP Group заявила, що не продає свою продукцію в росії та не має жодних інвестицій чи комерційних угод у росії чи з російськими організаціями.

Anglo American

Зареєстрована в Лондоні гірничодобувна компанія Anglo American заявила, що вона не має операцій або офісів у росії, але «ретельно оцінює будь-які комерційні відносини з російськими підприємствами, щоб переконатися, що ми ухвалюємо правильні рішення».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS