Інтерпол не припиняє співпрацю з РФ, але вводить нову процедуру обробки її запитів.
Про це йдеться у оприлюдненій вчора на сайті організації заяві.
Зокрема, зазначається, що після рішення Національного центрального бюро (НЦБ) в Україні відключитися від мережі Інтерполу його генеральний секретаріат «негайно вжив заходів для захисту обробки даних через свої канали».
Щоб запобігти будь-якому потенційному зловживанню каналами Інтерполу Генеральний секретар впровадив посилені заходи нагляду та моніторингу щодо Росії. І це рішення було схвалено Виконавчим комітетом, – повідомляє Інтерпол.
Відтак, повідомлення більше не можуть надсилатися безпосередньо НЦБ Москви до країн-членів. Тепер НЦБ Москви має надіслати всі повідомлення до Генерального секретаріату для перевірки на відповідність Правилам Інтерполу. Тільки якщо розповсюдження буде визнано відповідним, Генеральний секретаріат поширить його серед країн-членів.
Також зазначається, що у разі потреби Генеральний секретар може вжити додаткових заходів.
У повідомленні стверджується, що лідери правоохоронних органів з усього світу звернулися до Інтерполу з проханням про продовження співпраці з Росією, підкреслюючи серйозні проблеми безпеки та безпеки, якщо обмін інформацією буде припинено.
Інтерпол також повідомив, що його бази на контрольних пунктах уздовж українського кордону допомогли ідентифікувати осіб, які розшукуються чотирма різними країнами за низку правопорушень.
Зауважимо, що у своєму повідомленні Інтерпол систематично називав війну Росії проти України конфліктом.
Інтерпол – це глобальна організація технічного поліцейського співробітництва, яка дає змогу своїм 195 країнам-членам обмінюватися інформацією про злочинність та злочинців.