Вторгнення росії в Україну вплине на всю світову економіку, сповільнивши зростання і підстьобнувши інфляцію. Міжнародний валютний фонд вважає, що війна докорінно змінити глобальний економічний порядок в довгостроковій перспективі.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву МВФ.
Крім людських страждань і історичних потоків біженців, війна призводить до зростання цін на продукти харчування та енергію, підживлює інфляцію і знижує доходи, одночасно порушуючи торгівлю, ланцюжки постачань і грошові перекази в сусідні з Україною країни, йдеться в повідомленні МВФ.
Це також підриває ділову довіру та викликає невпевненість серед інвесторів, що призведе до зниження цін на активи, посилення фінансових умов і може спровокувати відтік капіталу з ринків, що розвиваються, йдеться в повідомленні.
«Конфлікт є серйозним ударом по світовій економіці, який завдасть шкоди зростанню і підвищить ціни», – наголосив МВФ.
У Фонді вже заявили, що очікують зниження попереднього прогнозу про зростання світової економіки на рівні 4,4% у 2022 році. Прогнози МВФ щодо регіонального зростання також, ймовірно, будуть переглянуті в бік зниження. Фонд повинен опублікувати оновлені прогнози 19 квітня.
Країни з прямими торговими, туристичними та фінансовими ризиками відчують тиск, що зростатиме, заявив МВФ, пославшись на підвищений ризик заворушень у деяких регіонах, від Африки на південь від Сахари і Латинської Америки до Кавказу і Центральної Азії.
Водно час відсутність продовольчої безпеки, ймовірно, ще більше посилиться в деяких частинах Африки та Близького Сходу, де такі країни, як Єгипет, імпортують 80% своєї пшениці з Росії та України.
У більш довгостроковій перспективі, за даними МВФ, «війна може докорінно змінити глобальний економічний і геополітичний порядок, якщо зміняться торгівля енергоносіями, ланцюжки постачань, фрагментуються платіжні мережі, а країни переосмислять свої запаси резервної валюти».
МВФ передбачив глибоку рецесію в Україні та росії і заявив, що Європа може зіткнутися з перебоями в імпорті природного газу й більш масштабними збоями в ланцюжку постачань. Східна Європа, яка прийняла більшу частину з 3 млн людей, які втекли з України, зіткнеться з більш високими витратами на фінансування.