Уряд виплатить по 2 000 грн українцям, які вимушено покинули свої домівки

Також 3 000 грн виплатять на кожну дитину, яка через війну вимушено переїхала в більш безпечні регіони

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
Фото: УНІАН

Що сталося. Президент Володимир Зеленський анонсував програму допомоги українцям, які вимушено покинули свої домівки через бойові дії. Уряд виплатить по 2 000 грн українцям, які вимушено покинули свої домівки.

Джерело. Про це на брифінгу повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Деталі. Виплати проходитимуть через «Дію» на картку в банку всім, хто переїхав з районів активних бойових дій. Також 3 000 грн виплатять на кожну дитину, яка через війну вимушено переїхала в більш безпечні регіони.

Шмигаль наголосив, що Україна розпочинає програму працевлаштування всіх переселенців.

«Для цього держава починає виплати тим роботодавцям, які беруть на роботу переселенців з постраждалих регіонів. 6 500 гривень за кожного працевлаштованого. Ці кошти роботодавці будуть витрачати на оплату праці таких працівників. Ще раз звернусь до підприємців. Держава підтримує вас у вашому бажанні продовжувати роботу там, де це можливо. Повна дерегуляція бізнесу, спрощення податкової системи, доступні кредити. Тепер держава бере на себе частину витрат на заробітні плати тим людям, які потребують роботи», – розповів він.

Шмигаль також нагадав, що уряд вже прийняв рішення про механізм компенсації комунальних витрат громадам, що надають безкоштовний прихисток переселенцям у школах, садочках, будинках культури та комунальних установах та громадянам.

«Всі ті, хто відгукнувся на біду, надав дах переселенцям, надав безкоштовний прихисток, отримуватимуть 450 грн в місяць за кожного, кому допомогли, на компенсацію комунальних послуг. Всі три програми вже затверджено Урядом України. Їхня реалізація починається вже сьогодні, 21 березня, з реєстрації тимчасових переселенців територіальними громадами та ЦНАПами», – зазначив прем'єр-міністр.

З 30-го березня запрацює реєстрація через «Дію».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS