Журналістка знайшла в Петербурзі «фабрику тролів», які пишуть коментарі про війну в Україні

Вона влаштувалася туди працювати, щоб побачити роботу фабрики зсередини

фото DR

Петербурзьке видання «Фонтанка» провело власне розслідування: кореспондентка сходила на співбесіду за оголошенням з телеграм-каналу «Кібер фронт Z» і добу пропрацювала на «фабриці тролів», яка займається скоординованим написанням коментарів про події в Україні, пише TJournal.

У телеграм-каналі з вакансією зазначалося, що команда має намір «дати відсіч в інформаційному полі пропагандистам київської хунти, яку фінансує західний світ».

Журналістка успішно пройшла співбесіду на позицію спамера з чорною зарплатою 45 000  рублів на місяць і графіком 2/2.

Зміна складається зі 100 осіб, а співробітники поділені за напрямками: кожен відповідальний за певну соцмережу – від Youtube та TikTok до Telegram.

При наймі кореспондентці сказали, що спамери не працюють у ВКонтактє, оскільки там інформація більш-менш нейтральна.

За день потрібно публікувати 200 коментарів. З особистого облікового запису їх писати не потрібно, оскільки співробітникам роздають фейкові профілі.

«Основний пул роботи полягатиме у створенні патріотичної картини у коментарях під трендовими відео та у категорії «політика й новини», – розповів куратор Youtube-напрямку Саша, в який розподілили кореспондентку.

Співробітникам роздають і вказівки щодо роликів та постів, які слід прокоментувати.

«У каналі викладатимуться короткі інструкції щодо завдань, в основному це збільшення присутності патріотичних коментарів у каналах, де помічені скупчення українських ботів та тролів, формування проросійських топів коментарів у блогерів та лідерів громадської думки, а також посилення патріотичних повісток у новинах, де великий відсоток обивателів просто не розуміє цілей та завдань спецоперації», – розповідав куратор.

На питання про те, хто є засновником цієї ініціативи,  куратор Саша розповідав, що це «небайдужі підприємці».

Коли кореспондентка пропустила зміну, їй зателефонував куратор Олексій Некрилов. Його тезка працював у компаніях «Главєть», «Міксінфо» та «Новінфо», які, на думку Мін'юсту США, причетні до «фабрики тролів». ЗМІ пов'язували цей проект із Євгеном Пригожиним – «кухарем» путіна і його особистим близьким другом.

Між тим американський стратег стверджує, що «росія провалила інформаційну битву так само, як вона провалила свій план із швидкого захоплення Києва».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS