Що сталося. У період з 2012 по лютий 2022 року кількість українців, які спілкуються у побуті російською мовою, зменшилася – з 40% до 18%.
Джерело. Про це свідчать результати соціологічного опитування, яке провела група «Рейтинг».
Деталі. У 2012 російськомовних респондентів було близько 40%, наприкінці 2021 – 26%, а на початку повномасштабної війни – 18%.
За словами соціологів, дві третини тих, хто користується двома мовами у побуті, готові найближчим часом перейти виключно на українську. Серед російськомовних таких третина.
На тлі війни 83% українців висловлюється за те, щоб українська була єдиною державною мовою в Україні. До війни за надання державного статусу російській мові виступали майже чверть, а сьогодні – лише 7%.
Більшість українців (67%) вважають, що ніяких проблем між українськомовними та російськомовними громадянами в Україні не існує. 19% вважають, що мовна проблема існує, але вона не є настільки важливою. Лише 12% вважають все-таки, що це питання є загрозою для внутрішньої безпеки.
Соціологи опитали методом телефонних інтерв'ю з використанням комп'ютера тисячу повнолітніх громадян України в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 3,1%. Терміни проведення: 19 березня 2022 року.