Що сталося. Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан розповів про розмову із путіним.
Джерело. Onet.
Деталі. «Я сьогодні говорив із президентом росії володимиром путіним, – заявив Орбан. – І запропонував йому брати участь у мирних переговорах в Угорщині. Відповідь була позитивною, але реалізація цього проєкту залежатиме від кількох умов».
Крім того, за словами Віктора Орбана, він закликав володимира путіна до негайного припинення вогню в Україні та запросив лідерів Франції, Німеччини та України на зустріч із президентом росії у Будапешті.
При цьому він заявив, що Угорщина не піддасться тиску і не підтримає санкції, серед яких – відмова від закупівлі російського газу та нафти. Паралельно із цим Орбан запевнив, що хоче зміцнити стратегічне партнерство із Польщею.
УП отримала екслюзивний коментар радника голови ОПУ, члена делегації України у переговорах з рф Михайла Подоляка щодо заяви Орбана:
«Сьогодні багато хто робить політичні заяви, виходячи суто зі своїх інтересів. Частіше це про політичні спекуляції та бажання хайпу. Особливо якщо говоримо про політичних діячів з дуже специфічними політичними поглядами.
Але реальність трошки інакша. Є офіційні канали. Є переговорна група, яка постійно на контакті на рівні підгруп.
Є, нарешті, ключовий міжнародний консультативний формат – на рівні політичних радників, яким опікується з нашого боку Андрій Єрмак.
Будь-які реальні пропозиції йдуть тільки через ці канали. Інше – це медійний хайп».
Раніше Зеленський заявив, що прем'єр-міністру Угорщини доведеться обирати між росією та іншим світом.