росія подасть до суду, якщо Захід намагатиметься змусити її оголосити дефолт за суверенним боргом, заявив у понеділок міністр фінансів Антон Силуанов прокремлівській газеті «Известия», загостривши тон Москви у її фінансовій боротьбі із Заходом, пише Reuters.
росії загрожує перший зовнішній суверенний дефолт більш ніж за століття після того, як минулого тижня вона домовилася про погашення міжнародних облігацій у рублях, хоча платіж мав проводитися в доларах США.
4 квітня вона мала виконати платіж у розмірі $649 млн власникам двох своїх суверенних облігацій, але Казначейство США заблокувало переказ, не дозволивши росії використовувати будь-які зі своїх заморожених валютних резервів для обслуговування свого боргу.
«Звичайно, подаватимемо до суду, тому що ми зробили всі необхідні кроки для того, щоб інвестори отримали свої виплати», – сказав Силуанов в інтерв'ю газеті.
«Ми представимо до суду наші рахунки, які підтверджують наші спроби платити як у валюті, так і у рублях. Це буде непростий процес. Нам доведеться дуже активно доводити свою правоту, незважаючи на всі труднощі».
Облігації, про які йдеться, були випущені відповідно до англійського законодавства, яке дозволяє позичальнику захищатися, доводячи, що зовнішня сила унеможливила виконання зобов'язань, тому суд може відкласти платіж, сказав Міту Гулаті, професор права в Університеті Вірджинії.
За словами Силуанова, зовнішні зобов'язання росії становлять 20% загального державного боргу, обсяг якого близько $262 млрд.
Росія не оголошувала дефолту за своїм зовнішнім обов'язком після революції 1917 року.
Ключовим питанням є те, чи можуть російські активи, раніше заморожені західними країнами, такі як майже половина російських золотовалютних резервів на суму $640 млрд, бути затребувані кредиторами після дефолту.
Раніше стало відомо, що перша російська компанія визнала свій дефолт.