Що сталося. Прямі військові втрати росії склали близько $12,92 млрд на 12 квітня 2022 року, 48 добу від початку війни з Україною.
Джерело. Про це повідомила пресслужба Бюро інвестиційних програм, експерти якого підрахували, скільки втрачає ворог в грошах завдяки роботі ЗСУ.
Коментар. «Динаміка минулого тижня по прямих військових втратах не суттєва: наразі, окрім Ізюмського напрямку, ми не очікуємо великих додаткових військових втрат, адже російські військові стали діяти обережніше.
Тож більше втрат ми очікуємо від експортних обмежень та обмежень банківської системи країни-агресора. Та від ембарго на нафту та газ, яких поки що немає від насамперед Німеччини. Тоді втрати росії будуть суттєвими – близько 15 мільярдів доларів на місяць», – говорить Олександр Бондаренко, директор Бюро економічних програм.
Методологія розрахунку прямих військових втрат росії від експертів Бюро інвестиційних програм: офіційні дані від Збройних Сил України та ДСНУ про кількість знищеної техніки ворога множать на ринкові ціни цієї військової техніки. Ціни беруться з відкритих джерел, аналізуючи дані про тендерні закупівлі військової техніки, прайс-листи з відкритих джерел за останні три роки. Підрахунок проводиться з 15 березня 2022 року.
В рамках методології БІП користується для своїх підрахунків офіційною інформацією, яку надає генеральний штаб ЗСУ про втрати ворога. В цій статистиці немає даних про те, в якому стані і якого року виробництва була техніка, що була знищена. Для розрахунку взяті типові моделі техніки, яка стоїть на озброєнні рф і її ринкова вартість станом на 2019/2021 роки. Дані про вартість типової техніки взяті з відкритих джерел і тендерної документації, можуть відрізнятися від поточних у 2022 р, оскільки інформація про ціни засекречена міноборони рф.
___________
Довідка
Бюро інвестиційних програм (БІП): неурядова організація, мета якої – поєднання державного партнерства та приватних інвесторів для побудови інфраструктурних об’єктів, залучення інвестицій та створення безпечних умов для роботи інвесторів на українському ринку.
Команда БІП робить: аналіз інвестиційного потенціалу України. Займається розбудовою інвестиційних програм в сфері зеленої енергетики, інфраструктури, виробництва в Україні. Забезпечує розробку стратегії і супроводження інвестиційних проектів у сфері відновлюваної енергії, займається просуванням проектів зеленої енергетики, зокрема, зеленого водню. Розробляє та підтримує законотворчі ініціативи для покращення регіональної інфраструктури, тобто, допомагає підвищувати рівень життя людей відповідно до європейських стандартів.