Стало відомо, що росія звернулася до Бразилії з проханням про підтримку у Міжнародного валютного фонду, Світового банку та групи провідних економік G20, щоб допомогти їй протистояти серйозним санкціям, запровадженим Заходом після вторгнення в Україну.
Джерело. Про це передає Reuters з посиланням на офіційний лист.
Деталі. Міністр фінансів росії Антон Силуанов написав міністру економіки Паулу Гедесу з проханням до Бразилії надати підтримку для запобігання «політичним звинуваченням і спробам дискримінації в міжнародних фінансових установах і багатосторонніх форумах».
«За лаштунками ведеться робота у МВФ і Світовому банку, щоб обмежити або навіть виключити росію з процесу прийняття рішень», – написав Силуанов. Водночас він не вказав на перешкоди для участі росії в цих установах, і його звинувачення не могли бути перевірені незалежно.
Зазначається, що лист, у якому не згадується про війну в Україні, був датований 30 березня і переданий бразильському міністру послом росії в Бразилії в середу.
«Як відомо, росія переживає складний період економічної та фінансової турбулентності, викликаної санкціями, запровадженими США та їхніми союзниками», – сказав російський міністр.
Відповідаючи на лист, секретар міністерства економіки Бразилії з міжнародних економічних справ Ерівалдо Гомеш зазначив, що Бразилія хоче, щоб росія залишалася частиною дискусій у багатосторонніх організаціях.
«З точки зору Бразилії... тримати відкритий діалог дуже важливо», – сказав він і додав: «Наші мости – це міжнародні органи, і наша оцінка полягає в тому, що ці мости потрібно зберегти».
За словами Силуанова, майже половина міжнародних резервів росії заморожена, а зовнішньоторговельні операції заблоковані, у тому числі з її партнерами з ринкової економіки, що розвивається.
«США та їхні сателіти проводять політику ізоляції Росії від міжнародної спільноти», – додав він. Силуанов заявив, що санкції «порушують принципи Бреттон-Вудських угод, які створили МВФ і Світовий банк».
«Ми вважаємо, що нинішня криза, спричинена безпрецедентними економічними санкціями, спричиненими країнами G7, може мати довготривалі наслідки, якщо ми не вживемо спільних дій для її вирішення», – написав він Гедесу.
«Ультраправий» президент Бразилії Жаір Болсонару, який відвідав Москву за кілька днів до вторгнення, зберігав нейтральність Бразилії в українській кризі й не засудив вторгнення, викликаючи критику з боку адміністрації Байдена. Болсонару висловив «солідарність», коли 16 лютого відвідав президента росії путіна в кремлі приблизно за тиждень до початку вторгнення.
Міністр закордонних справ Бразилії Карлос Франка заявив, що Бразилія виступає проти виключення росії з G20, якого прагнуть Сполучені Штати:
«Найважливіше в цей час – це повноцінно функціонувати всі міжнародні форуми, G20, СОТ, ФАО, а для цього мають бути присутні всі країни, включаючи Росію».