Що сталося. Вперше за всю історію Міністерство фінансів США націлено на майнерів біткоїнів, які працюють у росії, оскільки війна країни проти України триває майже два місяці.
Докладно. У своєму останньому раунді санкцій Міністерство фінансів США заявляє, що вживає заходів проти компаній російської галузі видобутку віртуальної валюти.
За даними Кембриджського університету, Росія є третім за величиною місцем у світі майнінгу біткойнів.
«Керуючи величезними серверними фермами, які продають потужності для видобутку віртуальної валюти на міжнародному рівні, ці компанії допомагають росії монетизувати свої природні ресурси», – сказав заступник міністра з питань тероризму та фінансової розвідки Браян Нельсон у пресрелізі, опублікованому у середу, 20 квітня.
«Росія має порівняльну перевагу в майнінгу криптовалют через енергетичні ресурси та холодний клімат. Однак гірничодобувні компанії покладаються на імпортне комп’ютерне обладнання та фіатні платежі, що робить їх уразливими до санкцій», – йдеться в повідомленні.
Сполучені Штати розглядають дохід від індустрії майнінгу криптовалют як потенційну загрозу ефективності свого режиму санкцій.
Серед компаній, які підпадають під санкції США, – BitRiver, яка була заснована 2017 року і керує своїми майнінговими фермами на гідроелектростанціях. Згідно з інформацією на її веб-сайті, у гірничодобувній компанії працює понад 200 штатних співробітників у трьох офісах по всій Росії.
Управління з контролю за іноземними активами виділило 10 російських дочірніх компаній BitRiver у своїй останній серії санкцій проти компаній і фізичних осіб, які допомагають Росії пом’якшити удар економічних санкцій.
Занепокоєння полягає в тому, що росія також може направити свої величезні енергетичні ресурси на операції з майнінгу криптовалют для того, щоб обійти економічну блокаду Заходу.
МВФ попереджає у новій доповіді, що біткоїн може дозволити таким країнам, як росія, монетизувати енергетичні ресурси, «деякі з яких не можна експортувати через санкції».
МВФ попереджає, що такий вид монетизації енергоресурсів за допомогою криптомайнінгу відбувається «безпосередньо на блокчейнах і поза фінансовою системою, де впроваджуються санкції», і що майнери «генерують дохід безпосередньо від користувачів, які сплачують комісію за транзакції майнерам».
За оцінками організації, середньомісячний дохід від майнінгу біткоїнів торік становив близько $1,4 млрд, з яких російські майнери могли отримати близько 11%.
Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі
Mind.ua та стрічці
Google NEWS