З моменту вторгнення в Україну до Британії було імпортовано 2 млн барелів російської нафти - GreenPeace

Активісти прикували себе ланцюгами до якоря російського нафтового танкера, що прямував до норвезького порту

фото Ole Berg-Rusten/NTB/AFP/Getty Images

За даними, опублікованими Greenpeace у середу, Сполучене Королівство імпортувало майже 2 мільйони барелів російської нафти з початку вторгнення росії в Україну, передає CNN.

За даними Greenpeace, у Британію надійшли поставки обсягом 1,9 млн барелів оцінною вартістю $276 млн, незважаючи на низку міжнародних санкцій, введених проти російського бізнесу та покликаних послабити військову машину Кремля.

«Вісім танкерів доставили російську нафту в Британію з того часу, як росія вперше вторглася в Україну 24 лютого, в середньому по одному танкеру щотижня», – йдеться у заяві Greenpeace.

Уряд Сполученого Королівства ввів заборону на входження в порти Британії суден, що належать, експлуатуються або плавають під російським прапором. Тим не менш, російське викопне паливо, як і раніше, може надходити до Британії через танкери, що належать іншим країнам і плавають під їхнім прапором.

«Британському уряду не чуже лицемірство, але обіцяти «непохитну підтримку» Україні, і купувати в росії майже 2 млн барелів російської нафти – це повне лицемірство навіть за мірками Бориса Джонсона», – заявила Джорджія Вітакер, учасник нафтогазового підрозділу Greenpeace.

Даунінг-стріт заявила, що поступово припинить імпорт російської нафти, але лише до кінця року.

«Незважаючи на кількість загиблих, уряд Британії дав собі час до кінця року припинити імпорт чортової російської нафти», – додала Вітакер.

«Санкції не працюють, поки їх не буде реалізовано, а ще вісім місяців імпорту нафти і газу – це надто багато. Зрозуміло, що нам потрібна чітка і негайна заборона на всі російські види палива», – сказала Вітакер.

У понеділок активісти Greenpeace прикували себе ланцюгами до якоря російського нафтового танкера, що прямував до норвезького порту, вимагаючи від скандинавської країни припинити імпорт російського викопного палива.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS