Китайські технологічні компанії тихо відмовляються від ведення бізнесу в росії під тиском американських санкцій та постачальників, незважаючи на заклики Пекіна до компаній чинити опір примусу з-за кордону, пише The Wall Street Journal.
Як свідчать джерела видання, кілька великих компаній скорочують поставки в росію, не роблячи жодних публічних заяв.
Серед них гігант ПК Lenovo Group та виробник смартфонів та гаджетів Xiaomi Corp.
На відміну від багатьох західних фірм, компанії уникають публічних заяв про війну росії в Україні або свій бізнес там, оскільки Пекін виступає проти західних санкцій.
Китайський експорт технологічної продукції в росію в березні різко скоротився порівняно з лютим: постачання ноутбуків скоротилося більш ніж на 40%, смартфонів – майже на дві третини, а експорт телекомунікаційних базових станцій – на 98%, згідно з останніми доступними даними уряду Китаю.
США погрожували покарати китайські компанії, які порушують санкції.
Великі американські виробники чипів, що постачають їх китайським фірмам, вимагають від клієнтів дотримання правил і забезпечення того, щоб їхні чипи не потрапляли в товари третіх осіб, які постачаються в росію, порушуючи правила.
Різке скорочення експорту технологій у росію підкреслює масштабний характер санкцій Заходу та їх здатність проникати вглиб ланцюжків поставок і торкатися й тих підприємств, що базуються далеко, навіть коли уряди їх країн виступають проти санкцій.
Загальний експорт Китаю в росію впав на 27% у вартісному вираженні з лютого до березня, як показують офіційні дані про торгівлю.
Західні санкції включають строгий контроль, який блокує експорт в оборонний сектор росії та експорт продукції, виробленої з використанням американського обладнання, програмного забезпечення або креслень, навіть якщо ця продукція виробляється неамериканськими компаніями.
У квітні міністр торгівлі США Джина Раймондо заявила, що санкції з боку США та їхніх союзників скоротили імпорт високотехнологічних товарів у росії більш ніж наполовину, внаслідок чого росії не вистачає напівпровідників, і вона має труднощі з пошуком запчастин для своїх збройних сил.
Раймондо пригрозила китайським компаніям штрафами, якщо вони не дотримуватимуться санкцій.