Що сталося. У Кремлі роздумують над можливим повторенням штурму та взяття Києва під контроль російських військ.
Джерело. Про це повідомляє російське видання «Медуза» з посиланням на два джерела, близькі до Кремля, і одне безпосередньо в адміністрації президента рф.
Деталі. Зазначається, що незважаючи на те, що результати російської армії явно не відповідають початковим планам Москви, у Кремлі знову обговорюють можливий штурм Києва і навіть сподіваються на повномасштабну перемогу у війні.
У внутрішньополітичному блоці адміністрації президента рф – на тлі просування російських військ на Донбасі – знову виникла надія, що Москва може за кілька місяців «довести війну в Україні до перемоги».
За даними співрозмовників «Медузи», «програмою-мінімум» для «оголошення перемоги» Кремль наприкінці травня 2022 року вважає взяття російськими військами всієї території Донецької та Луганської областей. «Програмою-максимум», як і раніше, називається взяття під контроль Києва. За словами співрозмовників «Медузи» у Кремлі, вище керівництво росії не відмовилося від цієї мети.
«Ми все одно їх [українців] доколупаємо. Швидше за все, до осені вже все закінчиться», – вважає одне з джерел.
Зазначається, що подібні настрої поширилися не лише у Кремлі, а й у керівництві «Єдиної Росії».
Як зараз оцінюють перспективи наступу на Київ у керівництві Міноборони РФ, співрозмовникам «Медузи» невідомо. Раніше видання писало, що вже наприкінці березня російське військове керівництво остаточно змирилося, що Київ не вдасться «взяти малою кров'ю», тобто силами, які вже задіяні в так званій «спецоперації».
Співрозмовники «Медузи» вказують, що в цьому сенсі російське керівництво залишається простір для маневру: наприклад, на війну можуть бути масово відправлені строковики.
«Поки що воюють переважно контрактники. Їх вистачає для повільного просування [Україною]. Але якщо рухатися треба буде швидше, можна задіяти строковиків. Це все одно армія», – розмірковує близьке до АП джерело.
При цьому воно додає, що на загальну мобілізацію у росії чекати не варто: у Кремлі побоюються йти на такий крок, оскільки він може вдарити по рейтингу влади і особисто путіна.
Крім того, у Кремлі сумніваються, що західні країни продовжать масштабно підтримувати Україну фінансами та озброєнням, якщо війна затягнеться.
Бекграунд. Нагадаємо, росія спробує відновити темп наступу на Донбасі за допомогою масованих артобстрілів.