Що сталося. Програма Made in UA Support Project визначила 100 українских крафтових виробників, які отримають $100 тисяч підтримки.
Джерело. Про це повідомляє пресслужба «Укрпошти», яка є одна зі співорганізаторів програми Made in UA Support Project.
Деталі. Зазначається, що, зокрема, допомогу отримають виробники одягу та взуття, меблів, іграшок, декору для дому, косметики тощо.
Учасників проєкту Made in UA Support Project обирали з 27 квітня до 31 травня. Метою ініціативи було обрати 100 українських крафтових виробників, які продовжують свою діяльність у важких умовах повномасштабної війни, та надати їм допомогу для розвитку бізнесу, кажуть організатори.
При цьому понад 25% брендів, які подали заявки для участі у проєкті – з Києва, більше 10% – з Харківської області. Також активно відгукнулися Дніпропетровська, Одеська, Львівська області. Водночас до проєкту долучились підприємства з регіонів, які найбільше потерпають від бойових дій – Донецької, Луганської, Запорізької областей.
Зазначається, що понад 75% підприємств-заявників мають до 10 людей в команді. Найбільш поширені види продукції – одяг або взуття, декор для дому, меблі, іграшки, косметика тощо. Майже 40% підприємств займається експортом.
Кожен член журі оцінював підприємства для того, щоб обрати 100 компаній, які, на його думку, мають отримати фінансову підтримку. Ті підприємства, які отримали більше голосів від всіх експертів, були обрані для надання допомоги.
У випадку, якщо кількість голосів була рівна, перевага надавалася тому, хто раніше подав заявку. Підприємства, які перемогли, отримають фінансову допомогу $1000 (без урахування податків) – ці кошти вони зможуть направити на будь-які найбільш актуальні витрати виробництва: матеріали, обладнання для створення продукції, рекламу, зарплатню, покращення презентації товарів тощо.
Кожен з переможців отримає детальну інструкцію та перелік даних, які необхідно надати для підписання договору. Протягом місяця гроші надійдуть на баланс виробників.
Бекграунд. Нагадаємо, раніше українські виробники товарів для тварин об'єдналися з метою збільшення експорту.