Месенджер Telegram передавав інформацію про користувачів владі Німеччини — Spiegel

При цьому компанія стверджує, що не співпрацює з урядами країн

Фото: dpa

Що сталося. Месенджер Telegram в окремих випадках передавав інформацію про німецьких користувачів владі Німеччини.

Джерело. Про це повідомляє німецьке видання Der Spiegel з посиланням на свої джерела у структурах безпеки Німеччини.

Деталі. Зазначається, що федеральне міністерство внутрішніх справ Німеччини на початку лютого провело прямі перемовини з Telegram для налагодження співпраці з німецькими правоохоронцями та блокування забороненого контенту.

На зустрічах був присутній засновник месенджера Павло Дуров і ще три представники компанії. Дуров нібито заявив німецькій стороні, що вважає ринок Німеччини важливим і сприймає вимоги німецької влади серйозно.
Видання Der Spiegel зазначає, що згодом Telegram і влада Німеччини створили прямий закритий канал взаємодії, через який месенджер і надає необхідні дані німецьким правоохоронцям.

Джерела німецького ЗМІ стверджують, що саме через цей канал на вимогу Федерального агентства з кримінальних справ Німеччини Telegram заблокував понад сотню каналів з протиправним контентом крайнього правого змісту.
Крім того, месенджер нібито передав німецьким правоохоронцям дані щодо кількох користувачів, підозрюваних у педофілії й тероризмі – щодо інших злочинів цього зробити не вдалося.

Німецький Центр моніторингу, аналізу й стратегій (CeMAS) підтверджує, що в Німеччині у 2022 році вже заблокували більше каналів і користувачів, ніж минулоріч, але наголошує, що систематичності в таких блокуваннях немає – вони, схоже, здійснюються на вибірковій основі.

Бекграунд. Нагадаємо, на початку лютого 2022 року, Міністерство внутрішніх справ Німеччини та відомство у кримінальних справах надіслали запит на блокування десятків Telegram-каналів, які розповсюджують теорії змови та заклики до насильства.

Тоді адміністрація месенджеру Telegram видалила 64 такі канали.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS