Міністр фінансів США Джанет Єллен у вівторок визнала, що інфляція в Сполучених Штатах перебуває на «неприйнятному рівні», але також вона наголосила, що це проблема не лише Сполучених Штатів, пише CNN.
«Війна путіна в Україні впливає на ціни на енергоносії та продукти харчування в усьому світі, – сказала Єллен, виступаючи в Конгресі. – Ми не єдина країна, яка переживає інфляцію. Ви можете побачити це практично у кожній розвиненій країні світу».
Виступаючи у вівторок на слуханнях у фінансовому комітеті Сенату, Єллен вказала на рекордний реліз нафти адміністрацією Байдена зі Стратегічного нафтового резерву.
«Ціни на енергію та бензин, хоч і дуже високі, без цього були б ще вищими», – сказала Єллен про надзвичайний реліз нафти.
Вона також наголосила, що США не застраховані від глобальних енергетичних потрясінь.
«Ми є частиною світових нафтових ринків, схильних до геополітичного впливу», – сказала Йеллен. – Враховуючи глобальний характер цих ринків, нам практично неможливо убезпечити себе від потрясінь, подібних до тих, що відбуваються в росії і які впливають на світові ціни на нафту».
Вона додала, що вкрай важливо, щоб Сполучені Штати стали «більш залежними від вітру і сонця, які не піддаються ніяким геополітичним впливам».
Нагадаємо, напередодні президент США Джо Байден оголосив режим НС через загрозу кризи із виробленням електроенергії.