Президент росії путін натякнув на подальшу територіальну експансію, висловивши тривожні зауваження на зустрічі з молодими підприємцями у москві, повідомляє CNBC.
«Це неможливо – розумієте? – неможливо збудувати паркан навколо такої країни, як росія. І ми не збираємося будувати цей паркан», – сказав путін.
Він порівняв себе з Петром Першим на 350-річчя від дня народження російського царя. Путін спробував провести паралель між вторгненням Кремля в Україну та завоюванням колишнім російським монархом узбережжя Балтійського моря під час війни проти Швеції у 18-му столітті.
«Ось зараз ми були на виставці, присвяченій 350-річчю Петра Першого. Майже нічого не змінилося, заявив російський лідер. – Дивно! Якось приходиш до цього усвідомлення, цього розуміння.
Петро Перший Північну війну 21 рік вів. Здавалося б, воював зі Швецією, щось захоплював... Нічого він не захоплював, він повертав! Так і є. Все Приладожжя, там, де Петербург заснований. Коли він заклав нову столицю, жодна з країн Європи не визнавала цієї території за росією, всі визнавали її за Швецією. А споконвіку поряд з фінно-угорськими народами жили слов'яни, причому ця територія перебувала під контролем російської держави. Те саме і в західному напрямку, це стосується Нарви, його перших походів. Чого поліз туди? Повертав та зміцнював – ось що робив.
Зважаючи на все, на нашу долю теж випало повертати і зміцнювати. І якщо ми виходитимемо з того, що ці базові цінності становлять основу нашого існування, ми, безумовно, досягнемо успіху у вирішенні завдань, які перед нами стоять», – підсумував російський президент.
При цьому під час свого виступу путін не згадував про повномасштабну війну, яку росія веде в Україні з 24 лютого.
Подоляк написав у Твіттері, що коментарі путіна показують, чому неефективно обговорювати, як «зберегти росії обличчя» у зв'язку з вторгненням в Україну, і натомість слід розпочати дискусію щодо «негайної деімперіалізації» росії.
“Зізнання путіна щодо захоплення земель та порівняння себе з Петром Першим доводить: жодного «конфлікту» не було, лише криваве захоплення країни під надуманими приводами геноциду. Йдеться не про «збереження обличчя” росії, а про її негайну деімперіалізацію”, – написав він.
Нагадаємо, Україна просить пояснень щодо зникнення зі списку санкцій ЄС згадки про заборону хмарних сервісів для росії.