“Нам тут не раді”: посол України розкритикував Німеччину за відсутність гостинності

Мельник сподівається, що Шольц приїде в Україну “не для селфі”, а привезе конкретну підтримку

Андрій Мельник (ліворуч)
Foto: © Parwez

Канцлер Німеччини Олаф Шольц разом із президентом Франції Еммануелем Макроном та прем'єр-міністром Італії Маріо Драгі хоче вирушити до Києва перед самітом G-7, повідомляє ексклюзивно BILD am SONNTAG. Ключовим залишається питання: яке політичне послання Шольц принесе до українців з цим візитом?

Посол України в Німеччині Андрій Мельник зазначає: «Пан Канцлер сам сказав, що йому не потрібні можливості для фото. Селфі у Києві нам теж не потрібні, але мої співвітчизники сподіваються, що канцлер приїде до Києва з чіткою прихильністю до членства України в ЄС», – сказав Мельник в інтерв'ю BILD.

«На вступ України до ЄС підуть роки, нам не потрібен чорний хід, нам потрібен чесний процес», – наголосив Мельник.

«Українці очікують, що канцлер Олаф Шольц під час свого візиту до Києва оголосить про новий пакет допомоги німецьким озброєнням, який обов'язково має включати основні бойові танки Leopard 1 і бронетранспортери Marder, які маюуть бути доставлені негайно», – сказав посол.

Він висловив розчарування тим, як Німеччина повільно постачає зброю в Україну. З 3 травня надійшло 6 млн набоїв, але зброї більше немає. 

«Тому ми сподіваємось, що уряд нарешті натисне на педаль газу, щоб значно збільшити шанси і темпи відбиття Україною великого російського наступу на Донбасі».

При цьому Мельник розкритикував культуру гостинності у Німеччині:

Він переконаний, що багато українських біженців відвертаються від Німеччини, бо їм тут не раді. Мельник заявив в інтерв'ю BILD: 

«Більшість українців давно повертаються. З цієї країни їде більше людей, ніж до вас приїжджає». Німеччині варто замислитися, чому стільки українців «не мають бажання тут залишатися».

Міністр внутрішніх справ Баварії Йоахім Херманн з партії ХСС категорично не погодився з цим: «Я хотів би заперечити пану Мельнику. Загалом біженці почуваються комфортно. Я знаю, що в Баварії те, що каже пан Мельник, не так. В останні кілька тижнів я не раз розмовляв із українськими біженцями, багатьма жінками та дітьми (...). Люди налаштовані позитивно та здивовані тим, наскільки добре їх приймають», – сказав він.

“Відмінність від минулих хвиль біженців полягає в тому, що ми з самого початку бачимо, що люди хочуть повернутися на батьківщину. Це відрізняє їх від Афганістану чи Сирії», – сказав він.

Нагадаємо,  посол України у Німеччині Андрій Мельник повідомив, що всупереч російському вторгненню в Україну, з січня по квітень цього року Берлін збільшив імпорт з росії на 60%, у той час, як торгівля в нашу країну зменшилася на 11%.

«Це безумство. Незважаючи на російську агресивну війну, Німеччина у січні-квітні 2022 року збільшила імпорт із росії на 60% (!) і перевела до Москви ще майже 6 млрд євро. Водночас українсько-німецька торгівля скоротилася на 11%», – написав він у Твіттері.

Між тим німецький уряд досі не зміг підтвердити плани Шольца щодо візиту в Україну.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS