Стало відомо, що Україна внесла пропозицію на асоційоване членство в Міжнародному енергетичному агентстві.
Джерело. Про це повідомила пресслужба Міністерства енергетики України.
Деталі. «Я хотів би підтвердити нашу тверду відданість розбудові співпраці з нашими міжнародними партнерами та координації зусиль для розв'язання спільних проблем в енергетичному секторі. Тож я хочу скористатися цією можливістю і пропоную розглянути можливість надання Україні статусу асоційованого члена Міжнародного енергетичного агентства. Сподіваємося на позитивне рішення та ефективну співпрацю у сферах, що становлять взаємний інтерес, включаючи енергетичну безпеку, енергетичні дані, аналіз політики, енергоефективність, розвиток відновлюваних джерел енергії тощо», – заявив міністр енергетики Герман Галущенко на засіданні Керівної ради Міжнародного енергетичного агентства.
Він підкреслив, що Україна продовжує дотримуватись курсу на євроінтеграцію, впроваджує європейські стандарти для інтеграції енергоринків та розширення можливостей комерційної торгівлі електроенергією. При цьому Україна вже готова відіграти значну роль у зміцненні енергетичної безпеки регіону.
За словами Галущенка, енергетична інфраструктура України продовжує зазнавати нищівних збитків. Майже 650 000 споживачів не мають доступу до електроенергії, а понад 180 000 домогосподарств – без газопостачання. Майже 5% встановлених генерувальних потужностей зруйновано. Крім того, 35% генерувальних потужностей зараз знаходиться на окупованих територіях. Російська агресія вивела з ладу понад 50% теплових потужностей, 30% сонячної та понад 90% вітрової генерації. Видобуток газу впав приблизно на 12-15%.
Водночас міністр додав, що наразі Україна отримує значну підтримку від світової спільноти: «Завдяки вашій підтримці та гуманітарній допомозі моїм колегам вдається відновлювати електропостачання в середньому 50 000 домогосподарств щодня. Загалом з початку війни були під'єднані понад 5,2 млн домогосподарств», – наголосив Галущенко.
Бекграунд. Раніше Міжнародне енергетичне агентство запропонувало Європі способи пережити зиму без російського газу.