Секретар Ради безпеки росії Ніколай Патрушев під час візиту до Калінінграда доручив силовикам ефективніше припиняти діяльність «недружніх країн», які нібито розпалюють протести в росії, передає The Insider.
«Правоохоронним органам та органам безпеки необхідно підвищити ефективність та оперативність припинення діяльності недружніх країн, спрямованої на стимулювання в російському суспільстві негативних соціальних процесів, протестних настроїв, загострення міжнаціональних та міжконфесійних конфліктів», – заявив він.
За його словами, правоохоронці вже припинили «деструктивну діяльність іноземних неурядових організацій та підконтрольних їм російських некомерційних організацій», які нібито просували ідею «німецької автономії» у Калінінградській області та збирали дані «для інспірування невдоволення серед росіян».
Патрушев прибув у Калінінградську область для участі в нараді з питань національної безпеки, яка була скликана після рішення Литви припинити транзит залізницею санкційних товарів до регіону.
Він заявив, що росія найближчим часом відповість на дії Литви, наслідки заходів у відповідь «матимуть серйозний негативний вплив на населення Литви».
У ніч із 17 на 18 червня Литва припинила перевозити залізницею до Калінінграда транзит продукції, що потрапила під західні санкції.