Бербок: згода Туреччини на вступ Швеції та Фінляндії до НАТО зірве плани путіна

Альянс зі вступом цих скандинавських країн стане значно сильнішим

Фото: DR

Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок прокоментувала вступ до НАТО Швеції та Фінляндії: вона наголосила, що вступ цих скандинавських країн сильно зміцнить НАТО, передає Deutsche Welle.

«Це велике полегшення – знати, що Туреччина відмовилася блокувати вступ Швеції та Фінляндії в НАТО. Це зірве план президента росії щодо розпаду військового альянсу», – наголосила вона перед самітом.

Міністр МЗС підкреслила, що найголовніше зараз – це чітко дати зрозуміти, що альянс єдиний і сильний.

За її словами, «обидві скандинавські країни є дуже сильними ліберальними демократіями», членами ЄС і в минулому вже співпрацювали з НАТО. 

«Обидві країни мають сильні армії. Вступ Фінляндії та Швеції значно посилить НАТО”, – наголосила вона.

Нагадаємо, Туреччина погодилася підтримати заявки Фінляндії і Швеції на вступ до НАТО, три країни напередодні підписали меморандум про спільну безпекову підтримку одна одної.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS