Влада Марокко відмовила росії у допомозі в обході санкцій західних країн. Москва вела переговори про створення у Марокко двох транспортних хабів, звідки б товари йшли до російських портів, проте Рабат на всі пропозиції російської сторони відповів відмовою. Про це пише The Moscow Times з посиланням на джерела, які брали участь у переговорах.
Видання стверджує, що російська сторона пропонувала місцевій владі створити два транспортні хаби для реекспорту товарів у росію, – йдеться про порти Касабланки та Танжера.
Проводити закупівлі пропонувалося через спеціально створену структуру – так званий торговий дім. Російська влада розраховувала, що Марокко зможе замінити росії європейські порти, які закрилися для неї після запровадження санкцій.
План передбачав створення транспортної лінії між Касабланкою та Санкт-Петербургом. Марокканська сторона мала приймати у себе контейнери з океанських танкерів і переміщати їх на менші (фідерні) судна, які б ішли в росію. Подібна схема допомогла б відносно оперативно наростити імпорт, зокрема, санкційних товарів у росію.
Видання зазначає, що до війни на європейські порти, насамперед Гамбург і Роттердам, припадало близько 2/3 контейнерного товарообігу, звідки продукція вантажилася на фідерні судна та йшла в Санкт-Петербург, Польщу або країн Балтії.
Тепер ці маршрути недоступні для росії, товари з Китаю постачаються через перевантажені далекосхідні та турецькі порти, а Індія постачає свою продукцію через Іран і порти Каспійського моря.
Джерела The Moscow Times стверджують, що Каспійське море – план «Б» російського уряду.
«У каспійських портів відкриється друге дихання», – каже один із логістів, які брали участь у переговорах, не уточнивши, в які терміни росії вдасться наростити імпорт за цим маршрутом.
Логістика та альтернативний імпорт стали однією з ключових проблем для росії в умовах війни. Незважаючи на публічні заяви про швидкий розворот на Схід, зробити цей розворот поки що не виходить. Проблема ускладнюється обсягом імпорту з так званих «недружніх країн», який оцінюється приблизно у $425,8 млрд, що становить близько 54,2% від загального торговельного обороту росії.
На Китай у 2021 році припадало лише 17,9%, або $140,7 млрд.
За матеріалами The Insider