Російські військові навмисно підпалюють поля із пшеницею. Про це сказав голова Дніпровської облради Микола Лукашук.
Він уточнив, що напередодні пожежі виникли внаслідок обстрілу Запорізької області з боку російської армії. За його оцінками, в результаті було знищено щонайменше 20 гектарів пшениці.
Колишній нардеп Ігор Луценко опублікував фотографії палаючого поля із зерновими. За його словами, іноді полум'я досягає 5 метрів у висоту, а фронт смуги вогню поширюється на сотні метрів.
Його знімок виклав у Twitter речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко. «Згадуйте цю картинку щоразу, коли росіяни кажуть, що дбають про глобальну продовольчу безпеку. Мільйони людей у всьому світі зіткнуться з голодом, бо росія розпочала жорстоку війну проти України», – заявив дипломат.
Луценко уточнив, що російські військові запускають у повітря спеціальний заряд, який вибухає над полем, і на землю падають уламки, що горять – через них і виникає пожежа.
«Росіяни палять наш хліб. Спеціальний заряд летить у повітрі. З характерним шумом, ніби лопоче металевими крилами, вибухає у зеніті, і додолу падають повільно кілька палаючих шматків.
Відео такого снаряда, що спускається з неба, опублікувала 28 окрема механізована бригада імені Лицарів Зимового Походу.
У прес-службі прокуратури Херсонської області повідомили, що через обстріл території регіону російськими військами 3–5 липня у Бериславському районі вигоріло 150 га посівів пшениці та ячменю. Під вогонь потрапили населені пункти Осокорівка, Заградівка, Нововоронцовка та інші села.
За оцінками NASA, співробітники якої вивчали супутникові знімки, росія контролює майже чверть (22%) орних земель України.
Україна – один із лідерів із постачання зерна та харчових олій. Вона виробляє майже половину соняшникової олії, що продається в світі, 17% ячменю і 12% кукурудзи. До початку війни країна займала п'яте місце експорту пшениці.
Але зараз продукція з окупованих територій вивозиться в росію. Крім того, у портах у Чорному морі залишаються заблокованими десятки мільйонів тонн українського зерна. В ООН неодноразово заявляли, що це загрожує глобальною продовольчою кризою і навіть голодом.