США започаткували фонд із підтримки українських фермерів, які постраждали від війни з росією

Ініціатива фінансуватиме зростаючі витрати фермерів, пов'язані з ускладненням логістики і блокадою портів

Фото: Pixaby

Адміністрація президента США Джо Байдена вкладає $100 млн у нову програму забезпечення українських фермерів життєво важливими товарами, щоб зберегти майбутні врожаї та пом’якшити глобальну продовольчу кризу, яка посилилася через розв’язану росією війну, пише CNN.

Деякі українські ферми перетворилися на поле битви, а фермери, які зберегли свій урожай, не змогли отримати техніку та інші ключові матеріали, включаючи добрива, насіння та контейнери для зберігання, які зазвичай надходять через чорноморські порти. 

Україна – четвертий у світі експортер кукурудзи та п’ятий за величиною експортер пшениці – також не змогла експортувати свою сільськогосподарську продукцію через блокаду портів росією.

Ініціатива також включатиме фінансування для фермерів, які зіткнулися зі зростанням цін у той час, коли їхні доходи серйозно постраждали.

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) уже співпрацює з понад 8000 українських фермерів для підвищення врожайності, і нова ініціатива «Стійкість сільського господарства в Україні» (AGRI-Україна) доповнить ці зусилля.

«AGRI-Україна спрямована на безпосередні проблеми експорту сільськогосподарської продукції з України, одночасно підтримуватиме ширші потреби аграрного сектору України та сприятиме подальшому виробництву сільськогосподарської продукції в Україні в 2023 році. Ініціатива розширить доступ українських фермерів до найважливіших сільськогосподарських ресурсів, включаючи насіння, добрива, обладнання та пестициди, зміцнить українську інфраструктуру та спроможність ефективно експортувати сільськогосподарську продукцію, розширить доступ фермерів до фінансування та можливості українського бізнесу щодо сушіння, тимчасового зберігання та переробки сільськогосподарської продукції», – йдеться в прес-релізі USAID вівторок.

USAID співпрацюватиме з банками, кредитними спілками та урядами, щоб надати українським фермерам «стабільні фінанси для продовження діяльності», враховуючи проблеми, пов’язані зі зростанням вартості транспортування, робочої сили та інших витрат, пояснив представник USAID.

«На сході України високі транспортні витрати фермерів можуть призвести до того, що деякі фермери намагатимуться зберігати зерно, доки не з’являться більш безпечні/дешевші альтернативи. На заході країни фермерам може знадобитися зберігання перед завантаженням урожаю на поїзди, що прямують через кордон до Польщі чи Словаччини», – повідомили речники.

USAID також працюватиме над залученням додаткових $150 млн від донорів та приватного сектору для збільшення фонду.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS