Влада США готує «план Б» для українського зерна після удару по Одесі

Путіну байдуже до втрат, які приносить створена ним без причини війна, вважає Пауер

Саманта Пауер
AP Photo/Стівен Сенн

Вашингтон та Київ спільно розробляють запасний план вивезення зерна із заблокованих українських портів після ракетного удару по Одесі. Про це в інтерв'ю CNN розповіла глава Агентства з міжнародного розвитку США Саманта Пауер, передає Голос Америки.

«План Б передбачає використання автомобільного, залізничного та річкового транспорту, а також відправлення барж та узгодження українського залізничного сполучення з європейським, щоб потяги рухалися швидше (ширина колій в Україні і в європейських країнах відрізняється, через це потрібно перевантажувати зерно в інші вагони – ред.). Ми розробляємо план на випадок непередбачених обставин, тому що не можна довіряти нічому з того, що каже путін», – вважає Пауер.

Незважаючи на вживані заходи, «немає жодної заміни варіанту, за якого путін би зняв блокаду» – це все ще найефективніший спосіб налагодити поставки зерна, визнала Пауер.

Вона назвала бомбардування Одеського порту росією ще одним свідченням «холодної байдужості путіна до втрат, які приносить створена ним без причини війна, – втрат людських життів в Україні та вплив на весь світ».

У п'ятницю, 22 липня, Україна і росія підписали угоди з ООН та Туреччиною, які дозволяють експорт українського зерна через Чорне море. 

Наступного дня росія завдала ракетного удару по порту в Одесі, де зберігалися запаси зерна.

Пауер висловила сподівання, що угода щодо зерна зрештою відбудеться, незважаючи на прагнення росії «негайно відмовитися» від неї, розбомбивши порт. За її словами, гарантії поставок зерна допоможуть знизити світові ціни.

«Навіть передчуття того, що угода почне працювати, а зерно залишить порт, призвело до зниження цін протягом 24 годин. Тобто збільшення пропозиції призведе до нижчих цін», – сказала вона.

Чиновниця закликала країни, які відіграють «лідерські ролі в міжнародній системі, чого явно прагне Китай», працювати старанніше, щоб не допустити, щоб продовольча криза «перетворилася на катастрофу».

На тлі обстрілів порту, в понеділок на Чиказькій біржі на 3,6% зросли ціни на фьючерси на вересневі поставки пшениці, повідомляє CNBC.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS