Стало відомо, що Франція виступає проти плану Євросоюзу зі скорочення споживання газу.
Джерело. Про це пише Le Fiagro.
Деталі. «Ми не хотіли би запроваджувати однакові для всіх цілі, які не адаптовані до реалій кожної конкретної країни», – заявила міністерка з енергетичного переходу Анєс Паньє-Рюнаше.
Вона також наголосила на тому, що Франція підтримує певну домовленість про скоординоване скорочення споживання газу, однак воно мало б враховувати особливості кожної країни та експортну спроможність країн.
Як зазначає французьке видання, Франція менш залежна від російського газу, ніж Німеччина. Якби в Парижі ухвалили рішення зменшити споживання, то вільні обсяги газу можна було б експортувати до ФРН. Однак ця можливість обмежена пропускною спроможністю наявних газопроводів. Тож в уряді Франції вважають, що фізично не зможуть віддати Німеччині 15% свого газу.
Бекграунд. Нагадаємо: раніше Іспанія та Португалія заявили, що відмовляються від плану ЄС, що передбачає скоротити споживання газу на 15% через газовий шантаж рф.