Глава МЗС ФРН Анналена Бербок звинуватила російську владу в спробі повністю підпорядкувати собі Україну.
«Ніхто тепер не може стверджувати, що росія виступає за щось інше, окрім повного підпорядкування України та її народу», – заявила політик у вівторок, 26 липня, на зустрічі із чеським колегою Яном Липавським у Празі, передає DW.
За її словами, зроблені раніше заяви Лаврова, про те, що росія «допоможе українському народу» позбутися «абсолютно антинародного та антиісторичного режиму», «вкотре продемонстрували глибокий рівень зневаги російської влади до демократичного вибору України».
Анналена Бербок зустрілася у Празі із чеським колегою Яном Липавським. Темами переговорів були проблема так званих кругових постачань німецьких озброєнь для України.
Кругові постачання зброї – це передача східноєвропейським партнерам по НАТО, на озброєнні яких досі залишалася бойова техніка радянського виробництва, західних озброєнь в обмін на ті, які вони віддають українській армії для відбиття російської агресії.
Бербок зазначила, що цей процес, раніше запущений із Прагою, «добре просувається» вперед.
За словами німецької міністерки, Чехія вже здійснила постачання в Україну. Наразі розробляється контракт «про те, як ми поповнимо постачання з німецького боку за допомогою промисловості», вказала глава МЗС ФРН. У нинішній ситуації необхідне озброєння просто не можна зняти «з полиці», пояснила міністр.
Тим часом, пряма передача танків з Німеччини в Україну не планується, підкреслила глава зовнішньополітичного відомства ФРН.
«Ми знаємо, що у нас у запасі – недостатньо матеріалів, щоб постачати їх безпосередньо», – сказала Бербок. За її словами, основна цінність схеми – в її оперативності. «Ми також маємо переконатися, що й інші обміни спрацюють», – додала вона. Аналогічний процес передбачався з іншими партнерами Берліна, наприклад, – з Польщею.
Щодо цих кругових поставок Анналена Бербок раніше висловлювалася менш оптимістично.
Коментар Лаврова щодо нібито «антинародного» режиму в Києві пролунав 24 липня під час зустрічі в Каїрі з постпредами Ліги арабських держав. Міністр стверджував, що росії «шкода український народ», який заслуговує «набагато кращого».
Офіційно декларовані москвою цілі у війні з Україною багаторазово змінювалися. Так, менше трьох місяців тому шеф російської дипломатії стверджував, що завдання росії – захист населення Донбасу, а зміну влади у Києві Кремль не переслідує.
Відразу після початку повномасштабного вторгнення президент рф путін озвучив версію, що москва «хоче демілітаризації та денацифікації України».