Роспропаганда має нове завдання: порівнювати путіна з Александром Невським, а війну - з хрещенням Русі

А вторгнення в Україну - це був «попереджувальний удар»

Фото: DR

Російська влада продовжує підвищувати градус державної пропаганди у спробі мобілізувати масову свідомість громадян. Чиновники та провладні ЗМІ отримали нову «методичку» з висвітлення вторгнення в Україну, повідомляє «Медуза» з посиланням на джерела, близькі до кремля.

У документі, який розсилали у другій половині липня, президента путіна рекомендується порівнювати з Александром Невським, який у Невській битві 1240 року першим дав відсіч «колективному Заходу» у вигляді шведського війська.

У різний час «колективним Заходом», за версією кремлівської пропаганди, були Тевтонський орден, Річ Посполита, імперія Наполеона, Третій рейх і, нарешті, НАТО, яке «накачало» Україну зброєю та розгорнуло «мережу біолабораторій», вибудовуючи «плацдарм» наступу на росію».

«Стратегічна мета колективного Заходу протягом кількох століть щодо росії не змінюється – це стримування, ослаблення, розчленування та повне знищення росії», – пишуть автори методички, наголошуючи, що Заходу потрібні корисні копалини, бо «власні закінчилися кілька століть тому».

Усі ці аргументи мають підвести споживачів пропаганди до думки, що вторгнення в Україну – це «попереджувальний удар», а щоб «відполірувати» ефект, діям російської армії рекомендують приписувати релігійний зміст.

Однією з цілей війни, за методичкою, є «боротьба з безбожниками». Українських військових пропонується називати сатаністами, які «не бояться кари Божої», «приносять жертви, чинять ритуальні вбивства», а також використовують жінок та дітей як «живий щит».

Саму війну пропаганда рекомендує «продавати» суспільству як подібність до «Хрещення Русі», яке стало «основою зміцнення держави» на сотні років уперед і згуртувало представників усіх народів росії «у протистоянні з безбожниками».

Концепція путіна-Невського і війни як «хрестового походу» народилася в результаті пошуків «моделі», в рамках якої росіянам можна було б пояснити війну в Україні, кажуть джерела «Медузи».

«Чим довше триває операція, тим більше запитань у людей: а навіщо це взагалі відбувається?», – пояснює одне з них.

Вже існуючі концепції дають збої: лише 3,3% росіян, опитаних проектом «Хроніка», назвали метою війни перемогу над нацизмом та зміцнення національної гордості.

55% заявили, що особисто їм навіть перемога не принесе жодного позитиву, а дві третини повідомили, що не готові пожертвувати жодного рубля на потреби армії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS