Стало відомо, що російські інвестори після скасування ПДВ при купівлі золотих злитків наростили вкладення в золото.
Джерело. Про це пише «Комерсант».
Деталі. За даними видання, рахунок йде вже на десятки тонн: тільки клієнти “Сбєрбанку” за п'ять місяців придбали майже 11 тонн золотих злитків. ВТБ ще у квітні повідомляв, що продав клієнтам 2 тонни золота у злитках.
Попит мають зливки всіх розмірів – від 1 г до 12,5 кг. Причому значна частка проданого золота припала на великі зливки від 1 кг (у ВТБ продавали зливки навіть по 100 кг).
Попит мають зливки всіх розмірів: від 1 г до 12,5 кг (400 унцій). Значна частина припала на великі зливки – від 1 кг і більше, у ВТБ зізналися, що продавали зливки навіть вагою 100 кг.
Різке зростання інтересу до золота у банках пов'язують із податковими пільгами. Раніше при купівлі зливка у банку клієнту необхідно було виплатити 20% податку на додану вартість (ПДВ), а при продажу злитка клієнт мав сплатити додатково 13% у разі отримання прибутку під час перепродажу.
Перший податок влада скасувала у березні, другий – у червні.
«Люди купують золото багато в чому від безвиході. З нерухомістю все дуже каламутно і бідність вибору для вкладення коштів підштовхують до купівлі золота. У моєму розумінні інструмент носив і носитиме маргінальний характер, а нинішній сплеск є виключно тимчасовим явищем», – прокоментував головний економіст «ПФ Капітал» Євген Надоршин.
Однак інвестиційні перспективи злитків для росіян неочевидні, реальний прибуток з них можна буде отримати лише у разі різкого обвалу рубля
При цьому ризиків при зберіганні значно більше – будь-яка візуальна вада (царапина) моментально скорочує вартість злитка.
При цьому банки готові викуповувати золото зі значним дисконтом, експерти оцінюють «знижки» за таких угод в районі 15–25% від ціни первинної купівлі, що робить інвестиції в злитки сумнівними.
Бекграунд. Нагадаємо, Євросоюз у сьомому пакеті санкцій запровадив часткове ембарго на російське золото.