Що сталося. За клопотанням Святошинської окружної прокуратури Києва до Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА) передали для подальшої реалізації обладнання, яке використовували для функціонування «ботоферм» та здійснення кібератак.
Джерело. Про це повідомила пресслужба Київської міської прокуратури.
Деталі. За матеріалами слідства, двоє мешканців Києва, використовуючи телекомунікаційне обладнання, налагодили підпільний бізнес з надання дистанційного доступу до інтернету для анонімізації користувачів-ботів у соціальних мережах та здійснення хакерами кібератак.
У пресслужбі зазначили: «Від початку війни та блокування в рф доступу до іноземних соцмереж (Facebook, Instagram), вказаний сервіс почав активно використовуватися російськими інтернет-агітаторами для обходу блокувань і поширення у соцмережах антиукраїнської пропаганди начебто від імені українських користувачів».
Також встановлено, що вказані «ботоферми» мають відношення до кібератак на КМДА, що мали місце у лютому 2022 року.
У квітні 2022 року за процесуального керівництва окружної прокуратури функціонування протиправного сервісу було заблоковано, а обладнання вилучено.
«За результатами проведених обшуків правоохоронці вилучили близько 40 комп’ютерів, 1500 4G модемів із сім-картами українських операторів мобільного зв’язку, сервер управління та іншу комп’ютерну техніку та обладнання, загальною вартістю понад 1,5 млн грн», – повідомляють в прокуратурі.
Кошти від реалізації вилученого майна будуть перераховані на потреби ЗСУ.
Бекграунд. Раніше суд передав в управління АРМА корпоративні права 19 українських підприємств, які контролюються російськими корпораціями, на загальну суму понад 7,75 млрд грн.