Влада Португалії не підтримує ідею заборонити видачу шенгенських віз росіянам на рівні всього Євросоюзу, повідомили газеті Eco в прес-службі португальського МЗС.
Про це пише The Moscow Times.
У відомстві зазначили, що мета європейських санкцій – завдати шкоди «російській військовій машині», а не російському народу.
Лісабон має намір брати участь в обговоренні візових обмежень проти росії на зустрічі міністрів закордонних справ країн ЄС у Празі 30-31 серпня.
Португальська влада вважає, що це сприятиме виробленню єдиної позиції держав-членів Євросоюзу.
Паралельно в Німеччині лідер німецьких «зелених» Омід Нуріпур підтримав пропозицію російського опозиціонера Олексія Навального накласти обмеження на сотні російських олігархів замість карати звичайних громадян.
Нуріпур зазначив, що російські еліти, що є «частиною путінської системи», продовжують їздити на шопінг у Сен-Тропі. «Це неприйнятно», – підкреслив він.
Раніше проти заборони туристичних віз для російських громадян виступили у Греції та на Кіпрі. «Ми не думаємо, що цей захід має якусь цінність щодо росіян», – сказав секретар МЗС Кіпру Корнеліос Корнеліу.
Він зазначив, що на острові живе велика російськомовна громада, наприклад, у Лімассолі проживає близько 50 000 вихідців із росії. Також громадяни рф становили до 25% від загальної кількості всіх туристів, які приїжджають на Кіпр.
Німеччина також не погоджується на закриття кордонів Європи для росіян. Канцлер ФРН Олаф Шольц закликав не звинувачувати всіх росіян у війні в Україні та не ускладнювати їм життя. Він зазначав, що багато людей втекли з рф через незгоду з політикою Кремля. Позицію Німеччини підтримали Франція та Нідерланди.
Бекграунд. Ініціативу щодо заборони віз схвалюють Естонія, Латвія, Литва, Чехія, Словаччина, Словенія, Фінляндія, Бельгія, Польща, Данія, Україна.
Єврокомісія вважає повну заборону неможливою і такою, що суперечить законодавству, проте європейські держави можуть вводити її на національному рівні.