Що сталося. Міноборони рф звинуватило Україну у застосуванні хімічних отруйних речовин проти російських військових під Василівкою у Запорізькій області. Про це повідомляють російські державні ЗМІ.
За їх даними, в організмі російських військових було виявлено ботулотоксин типу «В».
Джерело. The Insider
Деталі. «На тлі військових поразок на Донбасі та інших регіонах режим Зеленського санкціонував терористичні акти із застосуванням проти російських військовослужбовців та мирного населення хімічних отруйних речовин. 31 липня російських військовослужбовців, які виконували завдання в районі населеного пункту Василівка Запорізької області, було доставлено до військового шпиталю з ознаками сильного отруєння», – заявили в Міноборони.
Там також повідомили, що росія заявить про акт хімічного тероризму України в ОЗХВ.
Також повідомляється, що «аналізи, що підтвердили діагноз», проводили спеціалісти Головного науково-дослідного випробувального інституту військової медицини Міноборони у Санкт-Петербурзі.
Директор цього НДІ Сергій Чепур пов'язаний із отруєнням Скрипалів у 2005 році. Про зв'язок Чепура з ГРУ та його участь у підготовці замаху повідомлялося у спільному розслідуванні The Insider та Bellingcat. Головна спеціалізація Чепура – токсикологія, причому одна з його профільних тем – саме отруєння антихолістеразною отрутою, до класу яких відноситься і «Новічок».