В росії залишилося менше половини високоточних ракет, заявив офіційний представник Головного управління розвідки (ГУР) міністерства оборони України Вадим Скібіцький.
«За нашими підрахунками, у них залишилося не більше 45 відсотків тих ракет, які були до початку війни», – сказав він в інтерв'ю агентству «РБК Україна «.
Деталі. За словами Скібіцького, особливо складна ситуація склалася з «Іскандерами» та «Калібрами» – їх залишилося приблизно 20% від початкового запасу.
“Складна ситуація з тими ж «Калібрами», це досить ефективна ракета, але їхня кількість не така велика. Через те вони використовують ці X-22 та С-300 в наземному варіанті. Але ці запаси вичерпуються. Високоточна зброя в них уже на межі. За всіма нормативними документами вони повинні мати 30% резерву, а його за деякими видами ракет уже майже немає. Наприклад, за тими ж «Іскандерами», – вказав він.
В умовах дефіциту російська армія активніше використовує ракети «Ураган» та «Смерч», вони дозволяють здійснювати обстріл на короткій дистанцій, на 70-80, максимум до 100 кілометрів.
«Ми бачимо, що противник саме інтенсивно обстрілює цими системами Миколаїв, Запорізьку область, Харків. Цими системами вони намагатимуться зруйнувати нашу інфраструктуру, об'єкти тепломережі, бойові порядки», – попередив Вадим Скібіцький.
“Кінджалів” залишилося мало, 30-40 штук, констатував він.
“Це ті зразки, які першими надійшли на озброєння. Вони не пішли в масове виробництво. Вони їх застосовували, це ефективна зброя, але вона використовується для демонстрації сили як для нас, так і для наших партнерів. В тому числі для США та Китаю, показуючи, що вони мають гіперзвукове озброєння”, – стверджує Скібіцький.
Також він попередив про розміщення росіянами на території Білорусі ЗРК C-400, С-300.
“мета розміщення цих ЗРК – це нанесення ударів по наземних цілях, вони мають ракети, переобладнані в вид «земля – земля». Їхня точність низька, але вони можуть наносити ураження особовому складу, цивільному населенню. Бойова частина цих ракет містить орієнтовно 6 тисяч маленьких осколків, вони розлітаються і це загроза будь-якому об'єкту на їхньому шляху”, – зазначив Скібіцький.
Бекграунд. Напередодні повідомлялося, що Іран передав росії сотні бойових безпілотників, а росія натомість пообіцяла надати Ірану винищувачі.