росія хоче закупити до резервів $70 млрд юанями та іншими валютами «дружніх» країн – ЗМІ

Проте навіть купівля валют дружніх до росії країн є проблематичною

Фото: pixabay.com

Що сталося. росія працює над планом купівлі цьогоріч $70 млрд у юанях та інших «дружніх» валютах для уповільнення зростання рубля. Нині ж третина російських валютних резервів у доларі та євро заморожені західними санкціями.

Джерело. Про це повідомляє Bloomberg.

Що це означає. Зазначається, що таким чином росія під впливом санкцій фактично відмовляється від своєї більш ніж десятирічної економічної політики.

«Заморожені $300 млрд не допомогли росії. Навпаки, вони стали вразливістю та символом втрачених можливостей». Утримання цих грошей «є прямим скороченням інвестицій у росію на користь інвестицій в інші країни», – йдеться в повідомленні.

Деталі. Bloomberg ознайомився з копією документа, який не є загальнодоступним, і люди, знайомі з перебігом зустрічі, підтвердили його дійсність. План отримав попередню підтримку на спеціальній нараді з питань планування, де зібралися топпосадовці уряду та центрального банку держави-агресора. Зокрема, на зустрічі, що відбулася 30 серпня, була присутня голова ЦБ рф Ельвіра Набіулліна.

У документі не згадується падіння юаня стосовно долара цього року, що знизило вартість резервів росії, які вона перераховує в американській валюті.

Проте навіть купівля валют дружніх до росії країн є проблематичною, оскільки продаж активів у юанях «вимагає окремої угоди з Китаєм, яку дуже важко отримати в умовах кризи». 

Інші валюти, такі як дирхам ОАЕ, піддаються «високим політичним ризикам», оскільки ці уряди можуть змінити свою політику, тоді як турецька ліра стикається з серйозними ризиками девальвації.

Бекграунд. Нагадаємо: США ввели низку потужних санкцій проти економіки росії, щоб покарати її за вторгнення до України. Тепер американські служби працюють над тим, щоб ці санкції були ефективними, закриваючи лазівки, лобіюючи підтримку інших країн і розправляючись з людьми, які потурають ухиленню росії від санкцій.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS