Що сталося. Державний енерготрейдер АТ «ЕКУ» за два тижні після повноцінного виходу 19 серпня на експортні напрямки до Словаччини та Румунії сплатив державним компаніям майже 815 млн грн, збільшивши частку держави в експорті електроенергії майже вчетверо – до 50%.
Джерело. Про це йдеться у пресрелізі компанії.
Деталі. Згідно з повідомленням, плата за міждержавний перетин, передачу електроенергії та диспетчеризацію на адресу «Укренерго» становила 640 млн грн.
Крім того, «ГарПоку» у рамках виконання спецзобов'язань щодо забезпечення населення електроенергією, згідно з якими експортери спрямовують 80% прибутку від експорту на ці цілі, сплачено 85,3 млн грн. Також забезпечено надходження 90 млн грн «Енергоатому» за електроенергію, яку він виробляє, в якого «ЕКУ» через Українську енергетичну біржу придбала весь обсяг ресурсу для експорту. Таким чином, обсяги експорту дегенерації в останні два тижні серпня збільшено вп'ятеро порівняно з першими двома тижнями серпня.
«З 19 до 31 серпня «ЕКУ» експортувала до Румунії та Словаччини 39 000 МВт-год державної електроенергії, що у 1,6 раза більше, ніж експортувала вся державна генерація за попередні 1,5 місяця після відкриття цих напрямків», – уточнили в компанії.
Там наголосили, що частка держави в експорті електроенергії до Румунії та Словаччини зросла майже вчетверо – з 13%, якою вона була з 1 липня до 18 серпня, до 50% за останні два тижні серпня.
«Вихід на ринок профільної державної трейдингової компанії, в якій концентрується професійна ринкова експертиза та залучені досвідчені трейдери і аналітики, посилив конкурентні позиції держави», – резюмували у компанії.
Бекграунд. Як повідомлялося, «ЕКУ», 100% акцій якого належать державі, 17 серпня вперше придбало на щоденному аукціоні «Укренерго» право доступу на 19 серпня до міждержавного перетину в напрямках Румунії та Словаччини рівним графіком загальною потужністю 62 МВт.
Надалі з можливих 3000 МВт-год на добу компанія викуповує перетин для експорту за румунським напрямом 1488 МВт-год на добу (62 МВт на кожну годину доби), за словацьким – для постачання 1512 МВт-год на добу (по 63 МВт на кожну годину).