Державний енерготрейдер «ЕКУ» за два тижні роботи сплатив держкомпаніям майже 815 млн грн

Частка держави в експорті електроенергії до Румунії та Словаччини зросла майже вчетверо

Фото: zaxid.net

Що сталося. Державний енерготрейдер АТ «ЕКУ» за два тижні після повноцінного виходу 19 серпня на експортні напрямки до Словаччини та Румунії сплатив державним компаніям майже 815 млн грн, збільшивши частку держави в експорті електроенергії майже вчетверо – до 50%.

Джерело. Про це йдеться у пресрелізі компанії.

Деталі. Згідно з повідомленням, плата за міждержавний перетин, передачу електроенергії та диспетчеризацію на адресу «Укренерго» становила 640 млн грн.

Крім того, «ГарПоку» у рамках виконання спецзобов'язань щодо забезпечення населення електроенергією, згідно з якими експортери спрямовують 80% прибутку від експорту на ці цілі, сплачено 85,3 млн грн. Також забезпечено надходження 90 млн грн «Енергоатому» за електроенергію, яку він виробляє, в якого «ЕКУ» через Українську енергетичну біржу придбала весь обсяг ресурсу для експорту. Таким чином, обсяги експорту дегенерації в останні два тижні серпня збільшено вп'ятеро порівняно з першими двома тижнями серпня.

«З 19 до 31 серпня «ЕКУ» експортувала до Румунії та Словаччини 39 000 МВт-год державної електроенергії, що у 1,6 раза більше, ніж експортувала вся державна генерація за попередні 1,5 місяця після відкриття цих напрямків», – уточнили в компанії.

Там наголосили, що частка держави в експорті електроенергії до Румунії та Словаччини зросла майже вчетверо – з 13%, якою вона була з 1 липня до 18 серпня, до 50% за останні два тижні серпня.

«Вихід на ринок профільної державної трейдингової компанії, в якій концентрується професійна ринкова експертиза та залучені досвідчені трейдери і аналітики, посилив конкурентні позиції держави», – резюмували у компанії.

Бекграунд. Як повідомлялося, «ЕКУ», 100% акцій якого належать державі, 17 серпня вперше придбало на щоденному аукціоні «Укренерго» право доступу на 19 серпня до міждержавного перетину в напрямках Румунії та Словаччини рівним графіком загальною потужністю 62 МВт.

Надалі з можливих 3000 МВт-год на добу компанія викуповує перетин для експорту за румунським напрямом 1488 МВт-год на добу (62 МВт на кожну годину доби), за словацьким – для постачання 1512 МВт-год на добу (по 63 МВт на кожну годину).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS