В Угорщині випустили підручник із географії для 8-го класу антиукраїнського змісту. Він розроблений державним центром OFI та є обов'язковим для всіх угорських школярів.
Джерело. The Insider
Деталі. У підручнику зазначено, що більшу частину населення України становлять українці, проте на сході країни живе багато росіян, а на Кримському півострові «вони становлять більшість». Про кримських татар автори підручника не згадують.
На думку авторів підручника, анексія Криму – це результат збройного конфлікту, який, у свою чергу, виник через ворожнечу двох етнічних груп – українців та росіян.
Окремий абзац віддано Карпатам. Вони називаються «єдиними високими горами країни», їх опис обмежується тим, що це гори, «біля підніжжя яких розташовані історичні угорські міста: Унгвар (Ужгород), Мункач (Мукачево), Хуст». Закарпаття, як стверджують автори підручника, є одним із найбільш відсталих районів України.
Загальну обстановку в Україні автори підручника описують так:
«Населення України стрімко скорочується за рахунок природних втрат та еміграції. Здоров'я населення залишає бажати кращого, і на них чекає чи не найнижча тривалість життя на континенті. Загальне економічне становище країни є несприятливим для угорців».
Також у підручнику ставиться під питання суверенність України. На це вказує одна із ілюстрацій підручника:
Представники МЗС України вже провели зустріч зі своїми угорськими колегами, на якій вимагали виправити підручник. Вони наголосили на неприйнятності дезінформації та спотворення фактів.
Про це в коментарі «Європейській правді» заявив речник МЗС Олег Ніколенко.
«МЗС України відомо про ситуацію з підручником географії для восьмого класу в Угорщині», – сказав він.
За його словами, вчора українські дипломати провели зустріч в угорському зовнішньополітичному відомстві, під час якої наголосили на неприйнятності подання недостовірних та викривлених фактів про Україну.
«Вимагаємо якнайшвидшого виправлення неправдивої інформації в підручнику», – заявив Ніколенко.
Бекграунд. Нагадаємо, напередодні Угорщина оголосила про вимогу до ЄС зняти санкції з трьох російських олігархів.