Німеччина вирішила розпрощатися з російським газом

Країна укладає контракти з виробниками СПГ на наступні десятиліття

фото DR

Німеччина – колись найбільший клієнт «Газпрому» в ЄС – втратила надію на повернення постачань російського газу та укладає довгострокові контракти на купівлю СПГ.

Джерело. Про це пише The Moscow Times з посиланням на Bloomberg.

Деталі. Після того, як росія відмовилася забирати з ремонту турбіну «Північного потоку», знизила потужність прокачування газу до 20%, а потім повністю зупинила трубопровід, німецькі енергокомпанії почали масово робити те, від чого утримувалися з початку газової кризи.

Uniper, RWE та інші «гіганти» укладають контракти, за якими будуть купувати СПГ у найближчі 15-20 років, повідомляє Bloomberg.

Головним постачальником на заміну росії стають США, які з початку року експортували 57 млрд кубометрів скрапленого газу, у тому числі 37 млрд кубів – у європейські країни.

«Дуже багато угод на різній стадії знаходяться в роботі у нас та інших компаній», – розповідає Майкл Сабел, голова американської Venture Global LNG. Раніше цього року його компанія уклала 20-річний контракт із німецькою EnbW AG.

До війни Німеччина покривала за рахунок «Газпрому» половину своїх газових потреб. Але тепер екстрено закуповує плавучі термінали, де СПГ регазифікується, щоби вирушити споживачам.

Вже п'ять таких терміналів зафрахтовано і розпочнуть роботу до кінця року, а ще два орендують приватні компанії.

Росія більше не є надійним постачальником газу, заявив у липні канцлер ФРН Олаф Шольц. У вересні, після того, як «Газпром» вдруге з початку літа зупинив прокачування «Північним потоком», Шольц пообіцяв, що Німеччина впорається газовою кризою взимку. Її сховища заповнені на 85%, а крім того уряд розморожує вугільні електростанції і готується виділити 65 млрд євро на компенсацію споживачам зростаючих цін на комуналку.

Бекграунд. «Газпром» продовжує качати газ до ЄС тепер єдиним маршрутом, що залишився – через Україну.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS