Президент США Джо Байден дав інтерв'ю CBS, у якому відповів на питання щодо можливості застосування росією ядерної зброї, передає ВВС.
Кореспондент телеканалу запитав президента, що він сказав би путіну, якби той задумався про застосування в Україні зброї масового ураження.
«Не треба, не треба, не треба», – відповів Байден.
На уточнююче питання про наслідки застосування ядерної зброї для путіна Байден відповів:
«Ви думаєте, що я вам скажу, що точно знаю, які вони будуть? Звичайно, не скажу. Наслідки будуть далекосяжними».
За словами Байдена, у цьому випадку росія «стане більшим ізгоєм у світі, ніж будь-коли».
Дії у відповідь США, за словами Байдена, залежатимуть від масштабів дій росії.
У перші дні війни, 27 лютого, путін публічно розпорядився привести стратегічні ядерні сили у стан, який він назвав «особливим режимом бойового чергування». Він не уточнив, у чому особливість; у публічно доступних документах така термінологія не використовується.
У наступні тижні та місяці представники західних розвідок говорили, що не спостерігають жодних змін у функціонуванні російських ядерних сил.
Бекграунд. Нагадаємо, нещодавно Медвєдєв, напившись, розповів, коли закінчиться “спецоперація” і чи застосує росія ядерну зброю.