Що сталося. У російському полоні залишаються близько 800 азовців, з них більш як 40 жінок (деякі вагітні).
Джерело. Про це розповіла представниця Патронатної служби «Азову» Ольга Кравченко в етері «Суспільного».
Коментар. «У полонених, які вийшли, ми побачили майже у 90% крайню стадію анорексії, моральне та психологічне виснаження, в такій стадії, що ми просто були шоковані. Поранення: застарілі осколкові та вогнепальні у важкій запущеній формі. Всі осколки залишись у хлопців та дівчат всередині тіла, які потрібно оперувати. Є випадки перебитих сухожиль та втрати органів зору», – повідомила Кравченко.
За її словами, нікого з повернутих з полону не відправили додому, бо всі потребують медичного лікування.
«У полоні залишилось багато людей похилого віку у яких, крім бойових травм, є ще хронічні захворювання. Велику різницю у стані здоров'я полонених військових бачимо між першим обміном – 3 місяці тому, і другим – зараз. Місія ООН та Червоний хрест повинні мати доступ до наших полонених, але цього не відбувається, адже та сторона не підпускає їх», – зазначила представниця Патронатної служби.
Бекграунд. За словами керівниці фонду, який опікується полком «Азов», є випадки, коли рідні звільнених з полону не можуть їх впізнати. Наразі військовим надають медичну допомогу, багато з них уже проходять лікування чи реабілітацію.