Північна Корея запустила балістичну ракету, яка пролетіла над Японією

Японські телеканали вранці у вівторок передали екстрені повідомлення про ракетний запуск

Токіо
фото Pixaby

Північна Корея запустила балістичну ракету, що пролетіла над територією Японії. На думку аналітиків, це навмисна ескалація напруженості в регіоні, щоб привернути увагу Токіо та Вашингтона.

Джерело. ВВС

Деталі. Балістична ракета подолала близько 4500 км і впала в Тихий океан. Це достатня відстань, щоб вразити американський острів Гуам, якби вона летіла іншою траєкторією.

Це перший запуск північнокорейської ракети над Японією з 2017 року.

Японська влада видала попередження для своїх громадян, деяким було запропоновано спуститися в укриття, що відбувається вкрай рідко.

Резолюції ООН забороняють Пхеньяну проводити випробування балістичних ракет та ядерної зброї. Запуск ракет у напрямку інших країн або над їхньою територією без будь-якого попереднього попередження чи консультації також суперечить міжнародним нормам.

Більшість країн взагалі не провадять таких пусків, оскільки їх легко прийняти за початок нападу. І хоча пуск ракети поступається масштабами ядерному випробуванню, його все одно можна вважати провокаційним.

За повідомленнями, жителі острова Хоккайдо та міста Аоморі прокинулися від звуку сирен й отримали текстові повідомлення наступного змісту: «Схоже, Північна Корея запустила ракету. Будь ласка, евакуюйтеся до будинків або під землю».

Під час польоту ракети над Японією громадянам запропонували бути готовими до падіння уламків. Проте паніки не було, а на одному відео видно, як пасажири передмістя Токіо спокійно ходять вулицею під звуки сирен і попереджень із гучномовців.

Пізніше офіційні особи заявили, що балістична ракета середньої дальності впала в Тихий океан далеко від Японії, про постраждалих не повідомляється.

Ракета долетіла далі, ніж під час усіх попередніх північнокорейських пусків, і досягла висоти близько 1000 км – це вище за орбіту Міжнародної космічної станції.

Прем'єр-міністр Японії Фуміо Кісіда охарактеризував запуск як «агресивну поведінку», а міністр оборони Ясуказу Хамада заявив, що Японія не відкидає жодних варіантів зміцнення своєї оборони, зокрема «можливості контратаки».

Представник Ради національної безпеки США Едрієнн Вотсон назвала запуск «небезпечним і безрозсудним рішенням, яке дестабілізувало регіон».

Японія, США та Південна Корея разом працюють над зміцненням оборони у відповідь на щораз більшу загрозу від КНДР.

Бекграунд. Минулого тижня три країни вперше з 2017 року провели спільні військово-морські навчання. Такі навчання вже давно викликають невдоволення Кім Чен Ина, який розглядає їх як доказ того, що його вороги готуються до війни.

Після навчань у 2017 році Пхеньян у відповідь випустив дві ракети над Японією, а за тиждень провів ядерне випробування.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS