Компанія Playrix, розробник ігор Gardenscapes, Homescapes та Township, вирішила піти з росії та білорусії.
Джерело. Про це повідомляє сайт Ain.ua з посиланням на лист засновників компанії братів Ігоря Бухмана та Дмитра Бухмана.
Деталі. “В компанії не називають причин, але без сумніву це реакція на мобілізацію в рф та рб. Адже попередні вісім місяців війни для Playrix вагомою причиною для виходу не стали”, – пише видання.
Видання наводить скріншот листа. У ньому йдеться:
«З початку війни в Україні в компанії відбулося багато змін: ми більше не ведемо комерційної діяльності в росії та білорусі, ми відкрили офіси в інших країнах та розпочали релокацію співробітників. Нині розпочався новий виток ескалації. Для збереження стабільності в оперуванні Групи Playrix ми вирішили:
Чи залишаться ігри Playrix доступними для російських та білоруських користувачів, не уточнюється.
Від початку повномасштабного вторгнення компанія не демонструвала чіткої позиції з цього приводу, вводила цензуру в робочих чатах, не називали війну війною та відмовлялась йти з рф та рб. Зокрема, у коментарі Ігор Бухман сказав: «Вважав, що все це закінчиться за кілька днів».
Цікаво, що в той самий час як компанія Playrix відмовлялась йти з росії, ії засновники, вологодці Ігор та Дмитро Бухмани попросили Forbes не називати їх росіянами.
В Україні у Playrix близько 1500 співробітників у Києві, Рівному, Одесі та Харкові, які працюють як у самій компанії, так і студіях, переважно куплених Playrix у 2020-2021 роках. Наразі відомо про вісім студій: Zagrava, Boolat, 4Friends, Home games, Daily Magic, Perfect Play, Vizor Games та VoKi (скорочення від «ВОлогда КИїв»). І ще близько 1500 працівників Playrix має в росії.
Загальний статок Бухманів оцінюється приблизно у $16 млрд. Сам Playrix з річною виручкою $2,7 млрд називають четвертим ігровим виробником у світі після китайських Tencent, NetEase та Activision.
Згідно даних аналітичної платформи AppAnnie, російський ринок для Playrix був другим після американського по завантаженням їх ігор (15% від усіх завантажень), а прибуток з рф за різними оцінками становив від 7% до 40%. Тобто це мінімум $190 млн, з яких в росії сплачувались податки.
Бекграунд. Нагадаємо, Mind провів глибокий аналіз осіб із «ганебного списку», які співпрацюють з російськими компаніями, та спробував виділити причини їх небажання виходити з цього безперспективного нині бізнесу.