Maxar показала супутникові знімки протитанкових укріплень, які будують вагнерівці на Луганщині

Лінія укріплень простяглася на 1,6 км, однак вагнерівці обіцяють її продовжити

©2022 Maxar Technologies

Майже 2-кілометрове укріплення було збудовано біля окупованого росією міста Гірське на сході України, показують нові супутникові знімки Maxar Technologies.

Джерело. Про це пише CNN.

Деталі. Укріплення складається з чотирьох рядів цементних пірамід, які, як сподіваються росіяни, не дадуть українським танкам рухатися на схід. За протитанковими укріпленнями знаходиться велика траншея.

Додаткові супутникові знімки Європейського космічного агентства показують, що копання траншеї велося у два етапи: перша частина траншеї була викопана 25 вересня; друга частина була вирита десь між 30 вересня та 5 жовтня.

ПВК “Вагнера” заклала чотири ряди протитанкових пірамід, сподіваючись, що вони зупинять потенційний наступ українських військових.

Maxar показала супутникові знімки протитанкових укріплень, які будують вагнерівці на Луганщині
RIA Fan

Російські ЗМІ повідомили про укріплення, яке вони назвали «лінією Вагнера» і «другою лінією оборони» на випадок, якщо українці спробують прорватися в цьому районі.

Хоча укріплення може допомогти захиститися від лобової атаки, ніщо не заважає українським силам просто обійти укріплення, які простяглися лише на 1,6 км.

При цьому російські пропагандисти пишуть, що ПВК “Вагнера” продовжить будувати свою «лінію», поки вона не простягнеться на схід від російсько-українського кордону до Кремінної, а потім на південь до Світлодарська.

Аналіз карти, проведений CNN, показав, що укріплення такої довжини може розтягнутися на 217 кілометрів. При цьому на супутникових знімках не видно жодних інших споруд уздовж можливої “лінії Вагнера”.

Як зазначає видання, це не перший випадок, коли ПВК “Вагнера” використовує окопи для зміцнення своїх позицій. У 2021 році група найманців збудувала близько 70 км траншей через лівійську пустелю, щоб зупинити наземні атаки на свої позиції там.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS