Що сталося. Україна попередньо домовилася з іноземними донорами про виділення 17 млрд євро на відновлення енергетичної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російських обстрілів.
Джерело. Про це під час засідання уряду заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, передає «Суспільне».
Деталі. Грошові вливання спрямують на відбудову електростанцій та підстанцій, ліній електропередач, об’єктів з генерації тепла, водогонів, громадських споруд тощо.
«За результатами українсько-німецького економічного форуму є рамкові домовленості щодо цих коштів. Будемо працювати над тим, аби вони надійшли в Україну якнайшвидше», – зазначив прем’єр.
За його словами, для покриття дефіциту бюджету наступного року Україна потребує від партнерів $38 млрд.
ЄС, за словами президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн, працює над тим, аби надавати Україні 1,5 млрд євро щомісячно.
Шмигаль пояснив, що решту коштів у сумі понад $20 млрд Україна планує отримати від США та МВФ. Він запевнив, що за цими напрямками роботи є значний прогрес.
Бекграунд. Крім того, колишній прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон розглядає можливість створення нової організації, яка буде займатися підтримкою України та відновленням зруйнованої війною економіки.