Китайська компанія Huawei має намір залишити російський ринок, припинивши роботу з місцевими контрагентами. Виробник смартфонів та електроніки збирається закрити головний офіс. Також він припинив постачання нових товарів у росію, зосередившись на розпродажі залишків.
Джерело. Про це пише російське видання «Известия» із посиланням на джерела на ринку.
Деталі. «Huawei дійсно не постачає зараз свої пристрої в росію напряму», – підтвердило виданню джерело, близьке до однієї зі стільникових компаній.
Московський офіс китайської компанії, імовірно, закриється з 1 лютого 2023 року – саме із цієї дати виставлені в оренду приміщення в бізнес-центрі.
Наразі компанія зосереджена на розпродажі товарних залишків, нові товари в росію не постачаються.
Однак, як стверджує видання, це рішення не означає повної відсутності продукції китайської компанії в росії: завозитимуть товари Huwaei через «сірий імпорт» через посередників або офіційних дистриб'юторів.
Також на вихід компанії з російського ринку натякає переміщення співробітників московського офісу до Казахстану та Узбекистану, зазначає видання.
З початку війни в Україні китайські бренди уникають прямої підтримки росії в конфлікті, побоюючись санкцій Заходу. Деякі з них негласно залишають російський ринок або припиняють співпрацю.
Виняток – автомобільна промисловість, де китайські бренди нарощують свою присутність, проте через бідність росіян і зниження споживчого попиту не поспішають нарощувати обсяги.