Президент Китаю Сі Цзіньпін повідомив канцлеру Німеччини Олафу Шольцу, що він виступає проти застосування ядерної зброї в Європі, і висловив пряме зауваження щодо необхідності не допустити ескалації війни росії в Україні.
Під час перших особистих переговорів двох лідерів у п'ятницю в Пекіні Сі Цзіньпін закликав міжнародну спільноту «відкинути загрозу ядерної зброї» та виступити проти ядерної війни, щоб запобігти «кризі на євразійському континенті».
Джерело. Про це пише Bloomberg з посиланням на офіційне інформагентство Сіньхуа.
Китайський лідер також говорив про спільну необхідність забезпечення стабільності ланцюжків постачання продовольства та енергії, порушених вторгненням російського президента путіна в Україну.
Як пише видання, коментарі Сі посилають путіну чіткий сигнал про те, що ядерні погрози – це червона лінія для Китаю.
Заява китайського лідера про «безмежну» дружбу з путіним перед вторгненням росії в Україну змусила Європу переглянути ризики для безпеки, пов'язані з розширенням економічних зв'язків із Пекіном.
Шольц є першим великим європейським лідером, котрий відвідав Китай більш ніж за два роки самоізоляції через пандемію. Хоча Сі з'явився на публіці без маски, німецька делегація мала пройти два ПЛР-тести перед приземленням у Пекіні та ще один після прибуття.
Щольц наголосив, що його поїздка відбувається під час великої напруженості, оскільки війна росії в Україні кинула виклик світовому порядку. Він підкреслив важливість діалогу віч-на-віч.
«Зруйнувати політичну довіру легко, але відновити її складно, тому обидві сторони повинні подбати про це», – сказав Сі Шольцу, повідомляє Сіньхуа.
На брифінгу для преси після зустрічі з прем'єр-міністром Лі Кецяном у п'ятницю Шольц сказав, що закликав Китай використати свій вплив на росію, щоб утримати її від застосування ядерної зброї.
Пізніше цього місяця Сі, як очікується, візьме участь в саміті G20 в Індонезії, де він зможе зустрітися з президентом Джо Байденом уперше з того часу, як лідер США прийшов до влади. Ця зустріч могла б послабити ворожість між двома найбільшими у світі економіками, пише видання.